Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Klubowe Mistrzostwa Świata trzeci raz z rzędu zagoszczą w Brazylii

Klubowe Mistrzostwa Świata trzeci raz z rzędu zagoszczą w Brazylii

fot. archiwum

Światowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła, że po raz trzeci z rzędu gospodarzami klubowych mistrzostw świata będą siatkarze brazylijskiego Sada Cruzeiro. W zeszłym roku w tym prestiżowym turnieju triumfowała drużyna Biełogorie Biełgorod.

Klubowe mistrzostwa świata zostały przywrócone do życia w 2009 roku. Przez cztery lata imprezę dominowali Włosi. Dotychczas polskie drużyny trzykrotnie stawały na podium tych zawodów. W 2009 i 2010 roku srebrne medale zawisły na szyjach siatkarzy z Bełchatowa, a rok później w ich ślady poszli jastrzębianie. Do nadchodzącego turnieju awans zapewniła sobie dotychczas jedynie jedna drużyna, UPCN San Juan. Zespół z Argentyny w klubowych mistrzostwach Ameryki Południowej po zaciętym spotkaniu pokonał zawodników Sada Cruzeiro.

Gospodarze zwyciężyli w tym prestiżowym turnieju w 2013 roku i tym razem również będą chcieli powtórzyć ten sukces. Aktualnie są bowiem liderami brazylijskiej Superligi, mając 10 punktów przewagi nad resztą stawki. Oprócz wspomnianych dwóch drużyn w turnieju do Brazylii pojedzie również zwycięzca turnieju finałowego Ligi Mistrzów, który odbędzie się w Berlinie pod koniec marca. Przypomnijmy, że o to trofeum wciąż walczą dwie drużyny z naszego kraju.

W dniach 5-17 marca rozegrane zostaną klubowe mistrzostwa Afryki, także dające przepustkę do walki o miano najlepszej drużyny świata. Rok temu z tej okazji skorzystała ekipa Esperance of Tunisia, ale w Brazylii nie zdołała już ugrać nawet seta. Stawkę uzupełnią kluby z Azji i strefy NORCECA, którym przydzielone zostaną dzikie karty.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved