Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek jako atakujący – czy to dobra koncepcja?

Bartosz Kurek jako atakujący – czy to dobra koncepcja?

fot. Joanna Skólimowska

- Bartek ma niewyobrażalny potencjał w ataku, dlatego istnieje taka możliwość. Jeśli nie znajdę innej opcji, czyli wystarczająco dobrego atakującego, sprawdzę na nowej pozycji Bartka - mówi Stephane Antiga o Bartoszu Kurku. Czy Kurek-atakujący to dobry pomysł?

Trener Stephane Antiga pozytywnie wypowiada się o Bartoszu Kurku i widzi tego zawodnika w kadrze. – Oglądam jego mecze. Wracając do sytuacji sprzed roku, rozumiem, że każdy sportowiec może mieć słabszy okres, gdy nie prezentuje się tak dobrze, jak by mógł. Oczywiście myślałem o tym, dlaczego wielu innych zawodników czyniło postępy, a Bartek nie mógł pokazać pełni umiejętności. Będę nad tym pracował, by on grał najlepiej jak może – mówi francuski szkoleniowiec na łamach Przeglądu Sportowego. – Nie zapominajcie też o planie na poprzedni sezon. Mając Mariusza Wlazłego i Pawła Zagumnego na rozegraniu, chciałem zapewnić drużynie doskonałe przyjęcie, a ten element nie jest u Bartka najlepszy. Teraz zespół będzie inny, więc kryteria też się zmienią. Pogadaliśmy z Bartkiem, konstruktywnie, ale – zaznaczę jeszcze raz – wybiorę najlepszych możliwych graczy do mojej koncepcji – dodaje.

Niewykluczone, że Antiga ustawi Kurka w kadrze na pozycji atakującego. – Bartek ma niewyobrażalny potencjał w ataku, dlatego istnieje taka możliwość. Jeśli nie znajdę innej opcji, czyli wystarczająco dobrego atakującego, sprawdzę na nowej pozycji Bartka. Jako atakujący Kurek być może da nam więcej niż w roli przyjmującego. Pamiętam jednak, że zmiana pozycji nie jest łatwa. No i nie zawsze się to udaje. Mam jednak kilka wariantów i kilka tygodni na zastanowienie – twierdzi selekcjoner reprezentacji siatkarzy.

Myślę, że sprawa sprzed mistrzostw została zamknięta. Kulisy tamtej sytuacji nie mają znaczenia, choć ona wewnętrznie, w drużynie musi być, jest albo będzie wyjaśniona. Te sprawy trzeba odciąć, zamknąć, nigdy więcej nie mogą wyjść i stworzyć problemu w przypadku kryzysu, a kryzys w tym sezonie przyjdzie. Zauważmy, że przestawianie zawodnika na inną pozycję to żaden ewenement. We włoskiej kadrze siatkarze przechodzili na atak ze środka i z przyjęcia, u nas z przyjmującego atakującym został Zbyszek Bartman, u Amerykanów Matthew Anderson. U zawodnika doświadczonego, z sukcesami, takie zmiany nie powinny powodować ani zniechęcenia, ani większych obaw. Jeśli Kurek nie będzie do tego przekonany, to oczywiście nie będzie mu się grało dobrze – mówi Wojciech Drzyzga, cytowany przez portal sport.pl.Według mnie Bartek już jest bardziej atakującym niż przyjmującym. Bo przecież jeśli dobrze przyjmuje, to dobrze gra, ale jeżeli przyjęcie mu się zacina, to on znika, nie ma go na boisku. Może zwolniony z tego elementu jeszcze rozwinie atak? Ma świetny zasięg, jest potężny, parametrami i siłą od razu mógłby postraszyć rywali, a jak mocno popracuje i poczuje się pewnie, to może być dobrym następcą Wlazłego – dodaje Lech Łasko, były mistrz olimpijski. – Bardzo dobrze, że Antiga na pierwszym miejscu stawia dobro kadry, a nie jakieś osobiste sprawy. Tak powinno być. Zaczyna nowy sezon, szuka najlepszych opcji. Ma doświadczenie, bo był doskonałym zawodnikiem, wie, że pewne rzeczy trzeba odłożyć na bok i zacząć wszystko od początku.

źródło: przegladsportowy.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved