Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W ekstraklasie siatkarek jeszcze kilka niewiadomych

W ekstraklasie siatkarek jeszcze kilka niewiadomych

Po przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Orlen Ligi wiadomo już, kto przystąpi do play-off z miejsc 1-2 oraz 5-7. Wciąż trwa walka o 3. miejsce oraz o 8., dające udział w walce o medale. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Legionovia mają równą liczbę punktów.

W 21. kolejce rundy zasadniczej Orlen Ligi kibice w niektórych spotkaniach nie mogli narzekać na brak emocji. Chemik Police, który miał już zapewnione pierwsze miejsce przed play-off, zgodnie z przewidywaniami pewnie wygrał w trzech setach w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Dziewczyny z KSZO walczyły, ale nie pozwoliłyśmy im na wiele. W takich meczach trzeba być mocno skoncentrowanym, bo przeciwniczki zawsze są mocno zmobilizowane – komentowała kilka chwil po spotkaniu Małgorzata Glinka. Policzanki musiały w tym meczu poradzić sobie bez Anny Werblińskiej. KSZO rywalizuje z Legionovią o 8. miejsce w tabeli. Podopieczne Ettore Guidettiego niespodziewanie po dwóch setach prowadziły 2:0 i były bliskie sprawienia niemałej sensacji. Sopocianki wróciły jednak do gry, doprowadziły do remisu i ostatecznie rozstrzygnęły losy spotkania na swoją korzyść w tie-breaku. Jeden punkt Legionovii i tak jest dość niespodziewany, a dzięki nim legionowianki zrównały się punktami z KSZO. O tym, która z tych drużyn zagra w play-off, przekonamy się więc dopiero po ostatniej kolejce rundy zasadniczej.

Wciąż kiepsko w rozgrywkach ligowych spisują się siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego tylko raz w tym sezonie schodziły z parkietu jako zespół wygrany, a w miniony weekend musiały uznać wyższość beniaminka z Rzeszowa. Developres pewnie wygrał w Bydgoszczy 3:0, jednak szans na pierwszą „ósemkę” nie ma już żadnych. Była to pierwsza wygrana rzeszowianek pod wodzą nowego szkoleniowca, a trener Mariusz Wiktorowicz i jego zawodniczki muszą przygotowywać się już do walki o miejsca 9-12. Szans na play-off nie mają również siatkarki Nafty Piła, która na własnym parkiecie zdołała urwać jednego seta Impelowi Wrocław. Świetny mecz w zespole gości rozegrała Hana Cutura, która wybrana została najlepszą zawodniczką spotkania. Wrocławianki wciąż tracą dwa punkty do zajmującej 3. miejsce w tabeli Muszynianki. O tym, kto ostatecznie zajmie 3., a kto 4. miejsce, rozstrzygną ostatnie mecze rundy zasadniczej.

Muszynianka odniosła cenne zwycięstwo na własnym parkiecie, pokonując 3:1 BKS Bielsko-Biała. Dla bialanek to koniec marzeń o pierwszej czwórce i już wiadomo, że do play-off przystąpią z miejsca 5. Muszynianki mając dwa punkty przewagi nad Impelem, będą w ostatniej kolejce bronić trzeciego miejsca przed play-off. Z dobrej strony pokazała się w tym meczu Sylwia Wojcieska, wybrana MVP spotkania. Z drugiej strony siatki imponowała formą Natalia Bamber-Laskowska, która zdobyła dla swojego zespołu 17 punktów. W ostatnim, poniedziałkowym meczu przedostatniej kolejki rundy zasadniczej Budowlani Łódź zmierzyli się z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Łodzianki po słabym początku sezonu w jego końcówce pokazują pazur, chociaż dwa pierwsze sety poniedziałkowego spotkania wskazywały na szybką wygraną gości. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza odwróciły jednak losy spotkania i w tie-breaku pokonały rywala, zdobywając dwa punkty. Ich pozycji w tabeli jednak to już nie zmieni, Budowlani przystąpią do play-off z 7. miejsca i ich przeciwnikiem będzie sopocki Trefl. Dąbrowianki na pewno już zajmą miejsce 6., a na swojego przeciwnika w I rundzie play-off muszą poczekać do przyszłego tygodnia.