Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Turniej finałowy Pucharu Polski kobiet w Kędzierzynie-Koźlu

Turniej finałowy Pucharu Polski kobiet w Kędzierzynie-Koźlu

fot. archiwum

W Urzędzie Miejskim w Kędzierzynie-Koźlu doszło do zawarcia umowy pomiędzy magistratem, miejscowym MOSIR-em a Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej, na mocy której Kędzierzyn-Koźle został gospodarzem turnieju finałowego Pucharu Polski Kobiet 2015.

Porozumienie w obecności Pawła Papke, prezesa PZPS-u podpisali Sabina Nowosielska, prezydent miasta, Jacek Kasprzyk, prezes PLPS S.A. oraz Zenona Kuś, dyrektor MOSiR. Finał Pucharu Polski Kobiet rozegrany zostanie 14 i 15 marca i będzie to pierwszy w historii turniej finałowy kobiet, który rozegrany zostanie w Kędzierzynie-Koźlu, mieście o bogatych tradycjach siatkarskich, ale… męskich. – Siatkówka, jest bardzo bliska memu sercu, bardzo ważna dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Mamy znakomitych kibiców ZAKSY i jestem przekonana, że finał będzie wydarzeniem, którym miasto będzie żyło o wiele dłużej niż jeden weekend. Cieszymy się, że w naszym mieście odbędzie się jubileuszowa, 35. edycja turnieju – powiedziała Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Kędzierzyn-Koźle to miasto, które darzę szczególnym sentymentem. To tu, wraz z obecnym tutaj trenerem Waldemarem Wspaniałym odnosiliśmy sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Żałuję jedynie, że w moich czasach nie było klubu, czy choćby sekcji siatkówki żeńskiej. Może finał Pucharu Polski będzie początkiem nowego siatkarskiego w historii kędzierzyńskiej siatkówki. Bardzo cenię sobie, że pani prezydent jest wierną przyjaciółką siatkówki – powiedział Paweł Papke, prezes PZPS-u.

Dziękuję bardzo pani prezydent za zaangażowanie i podjęcie współorganizacji turnieju finałowego. Staramy się promować siatkówkę żeńską w miejscach, gdzie takich tradycji wcześniej nie było. Już taki precedens mamy za sobą, finał w Olsztynie, który był jednym z najbardziej udanych – dodał Jacek Kasprzyk, prezes PLPS S.A.Rywalizacja czterech finalistek (skład poznamy 7 marca br.) transmitowana będzie na sportowych antenach Polsatu. Podczas turnieju zaprezentowane zostanie trofeum za mistrzostwo świata polskich siatkarzy. Najpierw 13 marca w ratuszu, a następnego dnia w hali.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved