Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Naszym celem numer jeden jest Puchar Świata

Stephane Antiga: Naszym celem numer jeden jest Puchar Świata

fot. pzps.pl

- Szykuje się prawdziwe szaleństwo - Liga Światowa, Puchar Świata i na koniec ME. Szczególnie ta druga impreza jest mordercza, bo grasz prawie tyle samo meczów, co w trakcie mundialu, ale masz na to siedem dni mniej - mówi Stephane Antiga.

To będzie bardzo ciężki sezon, lecz to samo słyszałem już przed rokiem, a popatrzcie, jak przyjemnie się skończył. Oczywiście nie było nam łatwo, mieliśmy wzloty i upadki. Teraz będzie tylko ciężej, bo straciliśmy kilku ważnych graczy, a rywale zyskają więcej czasu, by nas rozpracować. Przeszkadzać może też presja i apetyty kibiców. Od mistrzów świata oczekuje się więcej. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie, a my musimy pracować tak jak wcześniej – mówi na łamach Przeglądu Sportowego selekcjoner reprezentacji Polski, Stephane Antiga.Szykuje się prawdziwe szaleństwo – Liga Światowa, Puchar Świata i na koniec mistrzostwa Europy. Szczególnie ta druga impreza jest mordercza, bo grasz prawie tyle samo meczów, co w trakcie mundialu, ale masz na to siedem dni mniej – dodaje.

Po udanych dla Polaków mistrzostwach świata, zakończonych złotym medalem, kilku siatkarzy zapowiedziało koniec reprezentacyjnej kariery. – Gdybym pomyślał o tych osłabieniach jako o tragedii, natychmiast musiałbym zakończyć moją pracę! To wyzwanie, nie katastrofa. Przecież o tym, że Mariusz Wlazły zostanie z nami tylko na sezon, wiedziałem już dawno temu. Teraz kolejny raz będę mógł realizować moje wielkie zadanie – pomagać każdemu z graczy, by się rozwinął lub nauczył czegoś nowego. W poprzednim sezonie sprawiło mi wiele radości, gdy widziałem, że moi zawodnicy czynią postępy – twierdzi francuski szkoleniowiec.

Naszym celem numer jeden jest Puchar Świata, bo tam można zdobyć kwalifikację do igrzysk w Rio de Janeiro. To oczywiście nie oznacza, że nie interesują nas mistrzostwa Europy, jednak to awans na igrzyska jest kluczem do przyszłości polskiej siatkówki i celem stawianym przez federację. Dopiero później będziemy marzyć o medalu olimpijskim. Najpierw musimy awansować do Rio de Janeiro – zaznacza Stephane Antiga.źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved