Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Skowrońska i koleżanki bez szans w meczu z wiceliderem

Skowrońska i koleżanki bez szans w meczu z wiceliderem

fot. Mirosław Stroński

Çanakkale Elżbiety Skowrońskiej nie sprostało wiceliderowi rozgrywek, przegrywając w trzech setach. Nieco słabiej zaprezentowała się Skowrońska, a na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej jej ekipa traci do ósmego miejsca już siedem punktów.

Siatkarki Çanakkale po zeszłotygodniowej wygranej czekało w meczu 17. kolejki ciężkie wyzwanie. Naprzeciw nich stanęły bowiem zawodniczki Eczacibaşi – aktualne wiceliderki rozgrywek ligi tureckiej. Pomimo iż ekipa Polki nie była faworytem spotkania, Skowrońska i koleżanki mocno rozpoczęły spotkanie, odrzucając rywalki od siatki trudnymi zagrywkami, co przełożyło się także na skuteczną grę na siatce. Po udanym zbiciu Jany Matiašovskiej-Ağayevej prowadziły już 12:10. Wtedy jednak o swojej obecności na boisku przypomniała de la Cruz, wspierana przez Cansu. Znakomicie też funkcjonował blok. Siła ognia ekipy Eczacibaşi była tak duża, że gospodynie nie dopuściły rywalki do słowa, pozwalając im od tego momentu na zdobycie tylko 4 punktów, z czego 3 oddały po błędach własnych.

W drugiej odsłonie spotkania siatkarki ze Stambułu od początku dyktowały warunki gry. Dzięki znakomitemu przyjęciu (pozytywne 73%, idealne 60%) Asuman Karakoyun mogła „bawić się” rozegraniem, a jej koleżanki nie miały najmniejszych problemów z kończeniem akcji. Tego samego nie można powiedzieć o drużynie Skowrońskiej. W ekipie reprezentantki Polski szwankowało przyjęcie, co przekładało się na problemy ze skończeniem akcji. Bezradna była nawet Skowrońska, która dotychczas stanowiła o sile swojej ekipy. Po ataku Christiane Fürst Eczacibaşi zwyciężyło i w tej odsłonie, tym razem 25:16.

Pomimo porażki ekipa Polki w trzeciej odsłonie próbowała nawiązać walkę i niemal do końca odsłony trwała gra punkt za punkt. Przyjmujące Çanakkale ciągle bombardowane były trudnymi zagrywkami i chociaż ich przyjęcie odbiegało od ideału, to było na tyle dobre, że Merve Tanıl mogła równo rozdzielać piłki do swoich skrzydłowych, które tym razem kończyły większość piłek. Po ataku Korkut ekipa Polki prowadziła już nawet 22:21, jednak końcówka należała do rywalek, które po nieudanym ataku Skowrońskiej cieszyły się z wygranej w tej partii 25:22, a w całym meczu 3:0.Elżbieta Skowrońska ponownie rozegrała całe spotkanie. Tym razem jednak nie może go zaliczyć do udanych. Zagrywkę rywali przyjmowała tylko 8 razy (dla porównania Aktas 35-krotnie), notując 38% skuteczności. W ataku Polka otrzymała 24 piłki, z czego tylko 6 zamieniła na punkt.

Eczacibaşi – Çanakkale 3:0
(25:16, 25:16, 25:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved