Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Nazwisko selekcjonera reprezentacji kobiet poznamy za miesiąc

Nazwisko selekcjonera reprezentacji kobiet poznamy za miesiąc

fot. CEV

W poniedziałek w siedzibie PZPS-u odbyło się pierwsze spotkanie grupy roboczej, której zadaniem jest zarekomendowanie Zarządowi PZPS kandydatów na stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski kobiet. Dokonano wstępnej selekcji kandydatów.

Grupie roboczej składającej się z trzynastu osób przewodzi Paweł Papke, prezes PZPS-u. W skład zespołu wchodzą trenerzy, przedstawiciele władz i klubów Orlen Ligi oraz pionu szkolenia związku. Dokonano analizy obecnej sytuacji w polskiej kobiecej siatkówce, wskazując na jej problemy, ale również potencjał, szczególnie wśród młodszego pokolenia zawodniczek, które miały już okazję w poprzednim roku zdobyć reprezentacyjne doświadczenie.

Wskazano, że w nowym, bardzo ważnym sezonie należy szerzej korzystać z zapisów „Regulaminu powoływania kadr narodowych seniorek i seniorów”, szczególnie chroniących dobra PZPS-u. Podczas poniedziałkowego spotkania omówiono zasadnicze cele stawiane przed nowym szkoleniowcem. Uznano, że wobec szans na awans do przyszłorocznego turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro najistotniejszym wyzwaniem stojącym przed trenerem i reprezentacją będzie walka o olimpijskie nominacje.

Zespół roboczy zapoznał się ze złożonymi dotychczas dziewięcioma ofertami. Żadne decyzje dotyczące wyłonienia szkoleniowca żeńskiej kadry narodowej nie zapadły, gdyż nadal wpływają do PZPS-u kolejne aplikacje. Rozmowy z trenerami, którzy złożyli akces pracy z reprezentacją Polski kobiet, jak i innymi wskazanymi przez zespół, będą prowadzone sukcesywnie. Kolejne spotkanie zespołu roboczego zaplanowane zostało na wtorek, 3 marca br. Nazwisko nowego selekcjonera kadry narodowej pań powinno być znane do końca marca. – Dokonaliśmy wstępnej selekcji i wybraliśmy kilku trenerów, z którymi będziemy rozmawiali. Mogę potwierdzić, że są w tym gronie także Polacy – powiedział PS wiceprezes PZPS-u Witold Roman.Nie ma wśród nich nazwiska szkoleniowca, który zdawał się być faworytem do zwycięstwa w wyścigu o fotel opuszczony przez Piotra Makowskiego. Chodzi o trenera Chemika Police Giuseppe Cuccariniego. Włoch dostał z klubu zgodę na łączenie stanowisk, ale na razie nikt z PZPS-u z nim nie rozmawiał. Czy Cuccarini znalazł się na liście osób, z którymi PZPS podejmie negocjacje? – Bez komentarza – ucina Roman, ale przyznaje, że zarząd ma wątpliwości, czy nowy selekcjoner może pracować także w klubie. „Fakt” donosi, że wśród kandydatów są Argentyńczycy Daniel Castellani i Raul Lozano. Obaj pracowali z męską kadrą. Pierwszy, obecnie szkoleniowiec tureckiego Fenerbahce Stambuł, z kadrą pracował dwa lata i w 2009 roku zdobył mistrzostwo Europy. Lozano, obecnie koordynator w FIVB, z biało-czerwonymi pracował w latach 2005-2008 i jego największy sukces to wicemistrzostwo świata. Obaj jednak nie mają doświadczenia w pracy z kobietami.

Papke spotkał się wczoraj także z Andrzejem Niemczykiem, który chciałby być trenerem koordynatorem reprezentacji. Trener Złotek zgłosił dwie kandydatury – trenera z Turcji i Włoch. Gdyby PZPS wybrał jednego z nich, Niemczyk byłby gotowy zostać jego współpracownikiem. Jest jednak mało prawdopodobne, że oferta trenera Złotek zostanie przyjęta.

źródło: Fakt, przegladsportowy.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved