Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jochen Schöps: Od początku zmagamy się z ciężkim kalendarzem

Jochen Schöps: Od początku zmagamy się z ciężkim kalendarzem

fot. Joanna Skólimowska

- Musimy wykonywać swoją pracę jak najlepiej, czyli dbać o formę fizyczną i psychiczną, dobrze regenerować się po meczach i radzić sobie z tą dużą liczbą spotkań w taki sposób, jak robiliśmy przez ostatni miesiąc czasu - mówi przed play-off Jochen Schöps.

Pierwsze trzy sety meczu w Rzeszowie pokazały, jak zbliżony potencjał mają Asseco Resovia i PGE Skra?

Jochen Schöps:Oba zespoły zagrały na niesamowitym poziomie. W tych pierwszych setach właściwie detale decydowały o tym, kto rozstrzygnął wynik danej partii na swoją korzyść. Myślę, że wykorzystaliśmy atut własnej hali i to, że Skra miała jeden dzień mniej przerwy pomiędzy meczem Ligi Mistrzów a pojedynkiem z nami. Oprócz tego, że mieli mniej czasu na regenerację sił, to jeszcze musieli odbyć podróż do Rzeszowa, więc mieliśmy małą przewagę z tego tytułu i potrafiliśmy to wykorzystać. Zwycięstwo ze Skrą daje nam oczywiście więcej pewności siebie i mamy powody do zadowolenia.

Koncertowa gra Skry w drugiej połowie pierwszego seta, w którym bełchatowianie zdołali odrobić 4-punktową stratę i grali właściwie bezbłędnie w ataku, nie podcięła wam skrzydeł.Wiedzieliśmy od samego początku, że oni grają na bardzo wysokiej skuteczności w swojej pierwszej akcji po przyjęciu zagrywki, dlatego musieliśmy przede wszystkim utrudnić im przyjęcie zagrywki. Wiadomo, że Nicolas Uriarte jest świetnym rozgrywającym, który gra bardzo szybko i jeśli tylko otrzymuje w miarę dobre dogranie, to jest niesamowity i potrafi doskonale rozprowadzić blok rywali. Jeśli Skra ma dobre przyjęcie, to jej ataki są wykonywane z nieprawdopodobną łatwością i skutecznością. My jednak po tym pierwszym przegranym secie jeszcze bardziej zwiększyliśmy ryzyko na zagrywce i to się opłaciło. Popełniliśmy też sporo błędów w tym elemencie, ale to wynikało z dużego ryzyka. Mieliśmy ogólnie dobre statystyki w zagrywce, bo zaliczyliśmy sporo asów i to był jeden z głównych czynników, który spowodował, że powstrzymaliśmy ten dobry rytm gry Skry.

Cerrad Czarni Radom to groźny przeciwnik, a do tego rywalizację w ćwierćfinale zacznie od meczu u siebie.

To jest trochę śmieszny system, ale nie pozostaje nam nic innego, jak skupić się w tym momencie na środowym meczu w Radomiu. To będzie dla nas bardzo ważne spotkanie. Wiemy, jak pokonać ten zespół i mamy świadomość, że jesteśmy w stanie to zrobić, ale musimy się liczyć z tym, że oni też będą mocno walczyć i to nie będzie łatwe spotkanie. Musimy zrobić wszystko, żeby wygrać ten pojedynek, ponieważ w przypadku porażki bylibyśmy pod ogromną presją przed meczem u siebie, który gralibyśmy z nożem na gardle.

Po raz kolejny daje o sobie znać trudny i wymagający kalendarz spotkań, bo może się zdarzyć, że w przeciągu pięciu dni będziecie musieli rozegrać trzy spotkania ćwierćfinałowe

Właściwie od początku sezonu zmagamy się z ciężkim kalendarzem i musimy rozgrywać naprawdę wiele spotkań. Najczęściej jest to system, w którym gramy mecze w środy i w soboty i oby tak zostało. Do tej pory w takim układzie radziliśmy sobie całkiem nieźle, ale na pewno będzie nam ciężko aż do końca rozgrywek. Jedyne, co możemy zrobić, to starać się wybrnąć z tej sytuacji najlepiej jak się da, czyli w pierwszej kolejności wygrać ćwierćfinałową rywalizację w dwóch meczach, a później w półfinale w trzech albo przynajmniej nie w pięciu, tak żeby tę liczbę rozegranych spotkań w miarę możliwości ograniczyć, a nie zwiększyć. To byłby najbardziej optymistyczny scenariusz, ale oczywiście to jest PlusLiga i tutaj nie ma łatwych spotkań. Musimy po prostu starać się wykonywać swoją pracę jak najlepiej, czyli dbać o formę fizyczną i psychiczną, dobrze regenerować się po meczach i radzić sobie z tą dużą liczbą spotkań w taki sposób, jak robiliśmy przez ostatni miesiąc czasu.

Rozmawiała Karolina Korbecka – więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved