Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ivana Plchotova: Myślimy o medalu

Ivana Plchotova: Myślimy o medalu

fot. Łukasz Krzywański

- Wiemy, że w tabeli jesteśmy dużo wyżej od najbliższego przeciwnika, ale na pewno nie będzie to dla nas łatwe spotkanie - mówi przed ostatnim meczem rundy zasadniczej z Developresem Rzeszów środkowa Polskiego Cukru Muszynianki, Ivana Plchotova.

Po 21 kolejkach rundy zasadniczej siatkarki z Muszyny plasują się w tabeli Orlen Ligi na 3. pozycji. Nad czwartym Impelem Wrocław mają jednak tylko dwa punkty przewagi. Ostatnia kolejka tej fazy rozgrywek zadecyduje więc o tym, czy muszynianki utrzymają po niej miejsce w „trójce”. Ich rywalem będzie 10. drużyna tabeli, Developres Rzeszów. – Z Developresem musimy zwyciężyć. Wiemy, że w tabeli jesteśmy dużo wyżej od najbliższego przeciwnika, ale na pewno nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. Dziewczyny z Rzeszowa z całą pewnością będą chciały pokazać się z dobrej strony, bo przed nami przecież ostatnia kolejka sezonu zasadniczego – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” Ivana Plchotova. Ekipa z Muszyny będzie faworytem tego starcia. Skrzydeł też na pewno doda jej niedzielna wygrana 3:1 z Aluprofem Bielsko-Biała. – Byłyśmy bardzo zadowolone, bo ten pierwszy mecz z Aluprofem (porażka 2:3 – przyp. red.) był bardzo zły w naszym wykonaniu. W rewanżu chciałyśmy pokazać rywalkom, że potrafimy grać lepiej – przyznaje Plchotova.

Jest ciężej, ale dla każdego – mówi o trudnościach, jakie sprawia zespołom II faza rundy zasadniczej. – Wszystkie zespoły już się znają. Zdają sobie sprawę z tego, co i która dziewczyna z poszczególnych drużyn potrafi, jak nastawić się pod konkretną rywalkę, która siatkarka i kiedy będzie dostawać piłkę – dodaje. Ivana Plchotova nie kryje też nadziei na to, że ekipie z Muszyny uda się zakończyć sezon na podium mistrzostw Polski. – Oczywiście, że myślimy o medalu – kończy.

 źródło: dziennikpolski24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved