Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ostatnia kolejka grupowa bez większych niespodzianek

II liga K: Ostatnia kolejka grupowa bez większych niespodzianek

Przed ostatnią serią spotkań na drugoligowych parkietach u kobiet wszystko było już jasne. W każdej z czterech grup znany był skład zespołów, które wezmą udział w play-off, a jedyną niewiadomą był tylko ostateczny układ tabeli w każdej z grup.

W ostatniej rundzie spotkań w północno-zachodniej części II ligi kobiet nie było niespodzianki w meczu najlepszego zespołu grupy 1 – Atomu Trefla II Sopot. Zespół znad morza w 17. kolejce udał się do Polic, by zagrać ze słabszym z tamtejszych zespołów – SMS-em. Po dwóch zaciętych setach policzanki jedną z odsłon nieznacznie przegrały (22:25), natomiast drugą wygrały (28:26) i był to kres ich możliwości w tym meczu. W kolejnych dwóch setach zdecydowanie lepsze były już przyjezdne, które wygraną 3:1 potwierdziły swój prymat w grupie 1. – Miałyśmy zagrać na jak najlepszym poziomie, bez bojaźni i odważnie, aby zakończyć ten sezon z satysfakcją, że zrobiłyśmy duży krok w naszym rozwoju siatkarskim – mówiła portalowi smspolice.pl środkowa SMS-u, Dominika Tymosiewicz. Praktycznie bez kłopotów trzy oczka zgarnęły także zawodniczki z Poznania, które w weekend przed własną publicznością wygrały 3:0 z Libero Stargard Gdański. Zawodniczki Energetyka jedynie w drugiej partii pozwoliły przeciwniczkom przekroczyć barierę 20 punktów. W kategorii małych niespodzianek można za to uznać wyniki dwóch kolejnych pojedynków, które rozstrzygnęły się w tie-breakach. Czwarty w tabeli Orzeł Elbląg wygrywał w Rumi już 2:0, jednak ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił dopiero w piątym secie wygranym 15:7. O ile faworytki z Elbląga zdołały zwyciężyć, o tyle w drugim pięciosetowym boju faworyt musiał przełknąć gorycz porażki. Grający przed własną publicznością Orzeł Malbork podejmował przedostatnią ekipę w tabeli – UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina. Gospodynie również prowadziły w tym meczu 2:0, jednak pozwoliły swoim rywalkom złapać odpowiedni rytm i przez to straciły trzy kolejne sety.

W grupie 2 swoje spotkania za trzy punkty zgodnie wygrywały wszystkie teamy, które będą uczestniczyły w tegorocznych play-off. W Katowicach miejscowy Sokół 43 AZS AWF podejmował ósmą w tabeli Zorzę Wodzisław Śląski i nie miał najmniejszych kłopotów z odniesieniem wygranej 3:0. Tym samym katowiczanki utrzymały fotel liderek tej grupy. Drugi w zestawieniu AZS Politechniki Śląskiej Gliwice miał nieco kłopotów z pokonaniem dołującego Sokoła Radzionków, jednak koniec końców podopieczne Krzysztofa Czapli po ciekawym spotkaniu wygrały 3:1. Podobnie jak katowiczanki w trzech partiach ze swoim meczem uwinęły się siatkarki Olimpii Jawor. Okupujące trzecie miejsce olimpijki w ostatnim meczu rundy zasadniczej podejmowały groźny team ze Świdnicy. Przyjezdne pazur pokazały tylko w pierwszej partii, którą przegrały 24:26, natomiast w kolejnych wyraźnie lepsze były już gospodynie. Ciekawy i emocjonujący był pojedynek w Opolu. Siatkarki SMS-u LO2 najpierw rozgromiły Dębowiankę/PLKS 25:13, po czym przegrały do 18, a w trzeciej partii stoczyły dramatyczny bój, w którym okazały się lepsze po długiej walce na przewagi (32:30). Czwarta odsłona była dosyć równa, jednak opolanki przypieczętowały swoją wyższość, wygrywając do 23. – Teraz będziemy pracować na to, aby forma była jak najwyższa, jednak jak to będzie, to okaże się na boisku. Musimy dać z siebie dwieście procent na treningach – przyznała skrzydłowa SMS-u, Patrycja Gądek. W ostatnim spotkaniu ligowym niespodzianki nie sprawiły uczennice SMS-u. Zawodniczki ze Szczyrku w meczu z MCKiS-em Jaworzno zdołały ugrać tylko jednego seta i z dziewięcioma punktami na koncie zakończyły fazę grupową na ostatnim miejscu.

Wygraną zakończyły fazę grupową siatkarki liderującej w grupie 3 Wisły Warszawa. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza udały się do Nowego Dworu Mazowieckiego i bez większych problemów ograły tamtejszy NOSiR do 16, 17 i 16. – Teraz będzie czas na dopracowanie braków. Trzeba się jak najlepiej przygotować do najważniejszych meczów o awans. Przez ten czas będziemy ciężko pracować – powiedziała na łamach klubowej strony 20-letnia środkowa Wisły, Katarzyna Śmieszek. Dużo cięższy mecz w kościach mają zawodniczki innego warszawskiego klubu – AZS-u AWF UKSW. Siatkarki ze stolicy udały się bowiem Łodzi, gdzie w pierwszych dwóch setach twarde warunki postawił im team ŁKS II. Po dwóch zaciętych partiach AZS wreszcie przełamał rywalki i wygrał zdecydowanie 25:13, a cały mecz 3:0. Optymistycznym akcentem rundy zasadniczej nie zakończył piąty w tabeli ŁMLKS Łaskovia Łask. Gospodynie tego meczu po niezwykle wyrównanych trzech partiach musiały uznać wyższość niżej notowanego GLKS-u Nadarzyn.

Trzy spotkania rozegrano w ostatniej kolejce w grupie 4 i wszystkie trzy zakończyły się zwycięstwami gospodyń w stosunku 3:1. Zwycięstwo za trzy oczka najbardziej ucieszyło siatkarki Bronowianki Kraków, które dzięki kompletowi punktów w meczu z Szóstką Mielec wygrały swoją grupę. Trochę mniej zadowolone z tego faktu są na pewno lokalne rywalki z AGH Kraków. Akademiczki dały z siebie wszystko w meczu z Olimpią Zator i miały nadzieję, iż rywalki stracą co najmniej jedno oczko w swoim meczu, co dałoby AGH tytuł zwycięzcy grupy. Z taką samą ilością punktów, jednak gorszym bilansem setów siatkarki AGH muszą zadowolić się drugą lokatą. Komplet punktów w meczu z Kampusem Wielickim zanotowały także zawodniczki z Tarnowa. Porażka 19:25 w pierwszej partii podziałała na tarnowianki motywująco, bo po kolejnych trzech seta to one schodziły z tarczą.