Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Sikorska: Ten mecz miał podnieść morale zespołu

Aleksandra Sikorska: Ten mecz miał podnieść morale zespołu

fot. Tadeusz Szymański

Siatkarki Budowlanych Łódź wróciły z dalekiej podróży w meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Choć przegrywały już 0:2, to zdołały wygrać kolejne partie. - Ten mecz miał podnieść morale zespołu - mówiła Aleksandra Sikorska, młoda środkowa łodzianek.

W tym sezonie jesteś zawodniczką zadaniową, która w decydującym momencie ma przechylić szalę zwycięstwa na korzyść zespołu…

Aleksandra Sikorska: Pozostaje mi cierpliwie czekać na swoją szansę. Jeżeli dostaję możliwość wejścia na boisko, to muszę to wykorzystać w 100%, pomóc drużynie. Nie ma co się załamywać, na każdego przychodzi właściwy moment, wierzę, że na mnie również taki przyjdzie.

Mecz z dąbrowiankami był prawdziwym thrillerem. Czy stojąc w kwadracie, do końca wierzyłaś, że uda się to spotkanie wygrać?Zawsze tak jest, że jak się patrzy na coś z boku, a nie uczestniczy bezpośrednio, to te emocje udzielają się jeszcze bardziej. Niestety wtedy nie można pomóc, nie ma się wpływu na wynik. „Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3" – powiedziałam to w kwadracie. Cieszę się, że to się sprawdziło.

Wiadomo już, że waszymi rywalkami w pierwszej rundzie play-off będą sopocianki. Jesteście w stanie sprawić niespodziankę i wyjść z tego starcia zwycięsko?

Ten mecz miał podnieść morale zespołu. Z kolei w spotkaniu w poprzedniej kolejce nie odstawałyśmy tak bardzo od Atomu. Na pewno nie w elemencie ataku, na siatce również byłyśmy bardzo mocne. Przyjęcie również potrafimy mieć stabilne. Jeżeli tylko wyeliminujemy nieporozumienia, proste błędy, to każdy zespół jest w naszym zasięgu.

Zamykacie fazę zasadniczą pojedynkiem w Bielsku-Białej. Tam również możemy spodziewać się tie-breaka? Wasze pierwsze starcie zakończyło się właśnie po pięciu setach…

Jedziemy tam po to, aby wygrać. Nieważne, w jakim stosunku, najważniejsze jest dla nas w tym momencie, by zwyciężać. Każdy set jest dla nas sprawdzianem i dodatkowym treningiem przed play-off. Dlatego nawet jeżeli w Bielsku-Białej miałby być kolejny tie-break, to myślę, że to tylko korzyść dla nas.

Do play-off startujecie z 7. miejsca. Jakie są wasze oczekiwania co do ostatecznej pozycji na koniec sezonu?

Od początku byłyśmy stawiane w pierwszej czwórce. Dlatego tego się trzymajmy i może uda nam się znaleźć w tej grupie.

Mecz w Łodzi obfitował w wiele kontrowersyjnych sytuacji. Jak to wyglądało z twojej perspektywy?

Było wiele takich decyzji, zarówno na korzyść jednej, jak i drugiej drużyny. Myślę, że sędziowie sami w pewnych momentach trochę tracili kontrolę nad tym, co się dzieje i wtedy oddawali punkty raz jednej, raz drugiej ekipie. To mogło wyprowadzać z równowagi siatkarki obu drużyn.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved