Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół Katowice zakończył fazę grupową zwycięstwem

II liga K: Sokół Katowice zakończył fazę grupową zwycięstwem

Siatkarki katowickiego Sokoła 43 AZS AWF zgodnie z oczekiwaniami wygrały swój ostatni mecz w fazie grupowej II ligi kobiet. Zespół ze stolicy Śląska ograł 3:0 wodzisławską Zorzę i tę część rozgrywek zakończył na pierwszym miejscu w tabeli grupy 2.

Przed ostatnią kolejką rundy grupowej na drugoligowych parkietach Sokół 43 AZS AWF Katowice zajmował pierwszą lokatę, lecz nie mógł być w stu procentach pewnych, iż ją utrzyma. Wszystko dlatego, iż tylko jedno oczko straty miały siatkarki z Gliwic, a trzy punkty mniej Olimpia Jawor. Domowy mecz z Zorzą Wodzisław Śląski był więc niezwykle ważny i nie mógł być potraktowany z lekceważeniem. Już pierwszy set pokazał, że podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego koniecznie chcą zwyciężyć i nie pozostawić innym zespołom najmniejszych nadziei na zajęcie fotelu liderek. Martyna Kołodziej i jej koleżanki od samego początku mocno zaatakowały rywalki zagrywką i był to element kluczowy do odniesienia sukcesu w tym pojedynku. Nieco zagubione wodzisławianki nie potrafiły dokładnie przyjąć piłki i popełniały dużo błędów własnych, a jeśli już udawało im się wyprowadzić regularną akcję, to natrafiały na wysoki i równy katowicki blok. Żadnych kłopotów ze swoją grą nie miały za to sokolanki, które bezlitośnie punktowały rywalki niemal w każdym elemencie. Ostatecznie team z Katowic wygrał 25:13.

W secie numer dwa wodzisławianki przeszły metamorfozę, a mianowicie zaczęły umiejętnie korzystać z bloku rywalek. Atakujące trenera Andrzeja Szruby wiele punktów zdobyły nie bezpośrednimi uderzeniami w parkiet, a mądrymi i trudnymi do obrony atakami blok-aut. Taka gra pozwoliła im przez długą część seta prowadzić (11:8, 17:16). Remis sokolankom udało się wypracować dopiero przy stanie 17:17, a decydująca o losach partii była końcówka, w której Aleksandra Baron i jej partnerki były już bezkonkurencyjne (25:21). W trzeciej odsłonie przyjezdne również zanotowały lepszy start, jednak także i tym razem siatkarki Sokoła opanowały sytuację. Tym razem gospodynie wywalczyły sobie kilkupunktową przewagę jeszcze przed połową seta (11:8) i później grało im się dużo łatwiej. Trener Zabielny w tej części gry wpuścił na parkiet rezerwowe: Martę Mulną oraz Renatę Bekier i z nimi w składzie team z Katowic wygrał 25:16.

Wygrana Sokoła oraz inne wyniki meczów w grupie 2 wyłoniły czołową czwórkę, która powalczy o możliwość gry w turnieju półfinałowym II ligi. Sokół Katowice, jako zwycięzca grupy 2, w fazie play-off trafił na czwarty w zestawieniu zespół SMS-u LO2 Opole. Pierwsze pojedynki drugiej fazy gier odbędą się 7 i 8 marca w katowickiej hali Szopienice.

Sokół 43 AZS AWF Katowice – MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:0
(25:13, 25:21, 25:16)