Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Muszynianka Muszyna za mocna dla bielszczanek

Orlen Liga: Muszynianka Muszyna za mocna dla bielszczanek

Tylko na wygranie seta pozwoliły rywalkom siatkarki z Muszyny, dość pewnie pokonując BKS Bielsko-Biała. Jedynie czwarta partia meczu była wyrównana. Wygrana i komplet oczek pozwoliły Muszyniance umocnić się na 3. miejscu w ligowej tabeli.

Początek spotkania należał do gospodyń, które dzięki dobrym zagrywkom Ivany Plchotovej szybko wyszły na prowadzenie 6:2. Po ataku z drugiej linii Katie Carter zespoły zeszły na przerwę techniczną (8:6). Po powrocie na boisko bielszczanki doprowadziły do remisu (8:8), a po błędzie Natalii Kurnikowskiej objęły prowadzenie 10:9. Po chwili przewagę miały mineralne, a po skutecznej kontrze Karoliny Różyckiej wynosiła ona cztery oczka (15:11). Gospodynie utrzymywały prowadzenie. Po bloku na Heike Beier o czas poprosił trener Leszek Rus (16:20). W końcówce dobra zagrywka niemieckiej przyjmującej BKS-u pozwoliła zmniejszyć straty do jednego punktu (22:23). W kolejnej akcji muszynianki zdołały przyjąć piłkę, a skutecznie zaatakowała Carter. Natomiast Sylwia Wojcieska zablokowała Aleksandrę Trojan i podopieczne Bogdana Serwińskiego wygrały tego seta 25:22.

Siatkarki BKS-u rozpoczęły drugą partię od skutecznego bloku, jednak to by było na tyle z dobrych zagrań bialanek w tej odsłonie. Świetna zagrywka Plchotovej sprawiła ogromne problemy w przyjęciu przyjezdnym, przechodzące piłki kończyła Różycka. Ponadto Natalia Bamber-Laskowska dwukrotnie została zablokowana i na pierwszej przerwie technicznej muszynianki prowadziły 8:1. Po powrocie na parkiet niemoc bielszczanek przełamała Beier, ale to były tylko pojedyncze skuteczne akcje. Bielszczanki nie zareagowały, gdy piłka odbiła się od bloku i wpadła w sam środek boiska (5:13). Podopieczne Leszka Rusa popełniały mnóstwo błędów i nie potrafiły się pozbierać już w tej partii. Mineralne grały znakomicie zagrywką i blokiem. Końcówka seta należała do Różyckiej i jej serwisów. Ostatni punkt skutecznym atakiem zdobyła Carter i to był pogrom 25:11.

Bielszczanki szybko otrząsnęły się po wysokiej porażce, grały z rywalkami punkt za punkt. To one miały więcej szczęścia w długich wymianach, które kończyły skutecznymi atakami. Niemal nie do zatrzymania była Bamber-Laskowska. Muszynianki zaczęły popełniać błędy i mieć problem z przyjęciem zagrywki, w porównaniu z poprzednim setem role się odwróciły. Przyjezdne grały koncertowo i robiły, co chciały na parkiecie. Punkty bezpośrednio z zagrywki zdobywała Bamber-Laskowska (15:7) i o czas poprosił Bogdan Serwiński. Jednak po powrocie na parkiet obraz gry nie uległ zmianie. W końcówce Carter dwukrotnie została zablokowana i tym razem wysoko wygrały bielszczanki (25:13).

W kolejnej partii amerykańska atakująca Muszyny odblokowała się i zaczęła zdobywać punkty z ataku, gospodynie szybko wyszły na prowadzenie 5:2 i od razu o czas poprosił trener Rus. Natalia Kurnikowska obiła blok i zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:4). Po powrocie na parkiet mocno z prawego skrzydła zaatakowała Carter. Skuteczne w ataku były także Kurnikowska i Różycka, więc przewaga mineralnych nie malała. Dopiero gdy w polu serwisowym pojawiła się Koleta Łyszkiewicz, udało się bielszczankom doprowadzić do remisu po 13, a nawet wyszły na prowadzenie po ataku Beier (14:13). W kolejnej akcji Łyszkiewicz zepsuła zagrywkę. Gra się wyrównała. Kurnikowska dała swoim koleżankom znak, że lada chwila mogą skończyć spotkanie (19:16). Swoje dołożyła jeszcze Różycka. Po ataku Wojcieskiej muszynianki miały piłkę meczową (24:19). W kolejnej akcji Carter wykończyła kontrę i podopieczne Bogdana Serwińskiego zainkasowały cenne trzy oczka w tym spotkaniu.