Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Bieniek: Dopiero teraz zaczyna się gra

Mateusz Bieniek: Dopiero teraz zaczyna się gra

Jeżeli w drużynie Effectora Kielce szukać lidera, to większość wskaże Mateusza Bieńka, który kończy rundę zasadniczą z trzema statuetkami MVP na koncie. - Chcieliśmy jak najszybciej zakończyć ten mecz - mówi o meczu z będzinianami.

Środkowy Effectora Kielce mecz z będzińskim zespołem może zaliczyć do bardzo udanych. Zdobył 13 punktów, atakował na poziomie 61% i był wiodącą postacią w kieleckim bloku. Mateusz Bieniek podkreśla jednak, że w szeregi siatkarzy znów wdarły się niepotrzebne nerwy i rozluźnienie. – Chcieliśmy jak najszybciej zakończyć ten mecz. Mówiliśmy sobie po drugim secie, żeby przypadkiem się nie rozluźnić. Jednak już tradycyjnie nie potrafiliśmy utrzymać prowadzenia. Zupełnie stanęliśmy i przestaliśmy grać, a jak przeciwnik poczuje, że jest szansa, to zawsze są problemy. W trzecim secie z wyniku 6:0 zrobiło się 11:11. W czwartej odsłonie mieliśmy zryw pod koniec, ale wtedy nie mieliśmy już za dużo do powiedzenia. Miłosz Hebda był na pewno wiodącą postacią w Banimexie. Cieszę się jednak, że w piątej partii wróciliśmy do dobrej gry i wygraliśmy tie-break – komentuje Bieniek.

21-letni zawodnik na gorąco ocenił również rundę zasadniczą w wykonaniu Effectora oraz ich najbliższego rywala, z którym zaczynają walkę o 5. miejsce PlusLigi. – Ja się ogólnie bardzo cieszę, że trafiliśmy na AZS Częstochowa, bo to moje rodzinne strony. Wolę Częstochowę niż Olsztyn dlatego też, że ominą nas dalekie, męczące podróże – chociaż ostatnio podopieczni Bąkiewicza spisują się całkiem przyzwoicie. Co do naszej pozycji po rundzie zasadniczej, to patrząc na pierwszą część sezonu, jest ona niezła, ale wydaje mi się, że stać nas było na zdecydowanie więcej. Teraz czas na play-off, w których wszystko jeszcze może się zdarzyć. Każdy wie jaki to jest system i dopiero teraz zaczyna się gra – dodaje Bieniek.

źródło: effectorkielce.com.pl