Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni Katowice z kompletem zwycięstw po fazie grupowej

II liga M: Czarni Katowice z kompletem zwycięstw po fazie grupowej

Siatkarze TKKF-u Czarnych Katowice zapisali w swojej historii znakomite osiągnięcie - w fazie zasadniczej rozgrywek w grupie 5 II ligi mężczyzn nie doznali ani jednej porażki w 18 meczach. W ostatniej kolejce wygrali 3:1 z Winnerem Czechowice-Dziedzice.

Siatkarze ze stolicy Śląska w swoim ostatnim meczu w grupie 5 II ligi podtrzymali zwycięską passę rozpoczętą wraz z inaugurującym spotkaniem w tym sezonie i zakończyli pierwszą część rozgrywek bez porażki. Mając od kilku tygodni pewne pierwsze miejsce w tabeli, siatkarze TKKF-u Czarnych Katowice w kilku ostatnich kolejkach nie spuścili jednak z tonu i cały czas zwyciężali, a doskonałym zwieńczeniem ich pracy była wygrana 3:1 odniesiona we własnej hali z dosyć niewygodnym i wymagającym przeciwnikiem, jakim był Winner Czechowice-Dziedzice.

Już premierowa odsłona pokazała, że nie będzie to dla Czarnych łatwy mecz. Co prawda Łukasz Jurkojć na starcie seta wykorzystał dobre dogrania i rozegrał kilka akcji przez środek siatki, jednak później pogorszyło się przyjęcie i więcej piłek kierowanych było do skrzydeł. Przyjezdni podejmowali duże ryzyko w zagrywce i co najważniejsze – ryzyko to się opłaciło. Mocne ciosy zza linii dziewiątego metra w wykonaniu siatkarzy Winnera sprawiły gospodarzom dużo kłopotów, jednak największym atutem czechowiczan okazała się być obrona. Zawodnicy Czarnych kilkukrotnie dostawali piłki w ataku na pojedynczy blok, lecz nie potrafili zamienić ich na punkt, ponieważ w defensywnie kapitalnie zagrała praktycznie cała drużyna Winnera. Po ciężkiej batalii set ostatecznie rozstrzygnął się w samej końcówce, a o wygranej katowiczan zadecydowała przede wszystkim ich cierpliwość oraz błędy własne przyjezdnych (25:21). Seta numer dwa znakomicie rozpoczęli katowiczanie, którzy wyszli na prowadzenie 4:1. Ich radość nie trwała jednak długo, bo już kilka minut później to goście prowadzili 9:7. Przestój w grze Czarnych spowodował, iż na pozycji rozgrywającego na boisku zameldował się Łukasz Szablewski, jednak także on miał kłopoty ze zgubieniem bloku przeciwników, ponieważ w dalszym ciągu kulało przyjęcie. Tym razem pełne ryzyko podjęte przez Winnera w polu zagrywki przyniosło wymierne efekty – spięci gracze z Katowic przegrali seta do 21.

Po zmianie stron w zespół ze stolicy Śląska wstąpił nowy duch. Liderzy grupy 5 weszli na parkiet z większym luzem i z uśmiechem na twarzy, co z miejsca zmieniło obraz całej gry. Sygnał do ataku swoim kolegom dał Rafał Sobański, który odgryzł się rywalom kilkoma soczystymi zagrywkami i wynik coraz bardziej się rozjeżdżał. W połowie seta Czarni mieli już wystarczająco wysoką przewagę, by podejmować bardziej ryzykowne decyzje w ataku, a Szablewski mógł rozgrywać z dużo większą swobodą. Ostatecznie katowiczanom udało się wygrać partię z aż dziesięciopunktową przewagą (25:15). Czwarta i jak się okazało ostatnia partia tego pojedynku była podobna do poprzedniej. Największe atuty Winnera, a więc zagrywka i obrona zmieniły właścicieli i przeszły na stronę Czarnych. Także i w tym secie w polu serwisowym szalał Sobański, natomiast w ataku próbkę swoich umiejętności zaprezentował wracający po dłuższej pauzie Marcin Kozioł. Z dobrej strony pokazali się też wprowadzani do gry rezerwowi, którzy zasygnalizowali sztabowi szkoleniowemu, że również są w dobrej formie i będą się liczyć w walce o wyjściowy skład. Coraz większa ilość błędów własnych po stronie Winnera Czechowice-Dziedzice nie pozwoliła gościom nawiązać równej walki i tym samym musieli oni przełknąć gorycz porażki 18:25 i 1:3 w całym spotkaniu. – Mecz z Winnerem Czechowice-Dziedzice wcale nie był taki łatwy. Mieliśmy pod górkę, ponieważ nie do końca udawało nam się wypełniać przedmeczowe założenia. Chcę pogratulować zespołowi z Czechowic-Dziedzic, bo to, co pokazali w obronie, było po prostu świetne – powiedział po meczu drugi trener Czarnych, Peter Diviš.

TKKF Czarni Katowice – Winner Czechowice-Dziedzice 3:1
(25:21, 21:25, 25:15, 25:18)