Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS pokonał ekipę z Wałbrzycha i przeskoczył ją w tabeli

I liga M: SMS pokonał ekipę z Wałbrzycha i przeskoczył ją w tabeli

Młodzi siatkarze SMS-u Spała pokonali w pojedynku 23. kolejki Krispol I ligi ekipę Victorii Wałbrzych. Było to spotkanie dwóch sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn, a spalski zespół dzięki trzysetowej wygranej przeskoczył wałbrzyszan w zestawieniu.

W pojedynku rozgrywanym w Wałbrzychu zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego od początku narzucili swój styl gry i dzięki skutecznym uderzeniom przewodzili stawce na boisku jednym bądź dwoma punktami (8:6, 13:11). Gospodarze starali się odrobić straty i po dwóch punktujących zagrywkach wyrównali, ale równie szybko oddali inicjatywę rywalom – poprzez błędy własne. SMS utrudniał przeciwnikom przyjęcie, to utrudniało im atak, który często napotykał na blok SMS-u, spalscy atakujący wykorzystywali natomiast kontry. To zwiększyło dystans na korzyść gości do czterech punktów (20:16). W końcówce błędy po stronie miejscowych przyśpieszyły wygraną SMS-u w partii premierowej.

Podopieczni trenera Janczaka również na otwarciu seta drugiego nie radzili sobie ze świetnie grającymi uczniami spalskiej szkoły (3:0), ale od razu też udało im się poderwać do walki i wygrać pięć kolejnych akcji. Przez pewien czas utrzymywała się nieduża przewaga miejscowych, ale ich błędy ponownie wysunęły na czoło SMS (13:12). Po drugim czasie technicznym było podobnie i pomyłki w ataku Victorii pozwoliły młodym siatkarzom odskoczyć na 20:17. Nieskuteczność wałbrzyszan utrzymywała się nadal, z kolei swoich szans nie marnowali przyjezdni, którzy po tym secie prowadzili w meczu już 2:0.

W trzecim secie gra wałbrzyskiej drużyny mocno falowała, a okresy dobrej gry Victorii przeplatane były błędami popełnianymi głównie w ataku i w zagrywce. SMS grał swoje i po początkowym prowadzeniu gospodarzy następnie to on przewodził grze. Gdy spalski zespół odskakiwał na dwa punkty, skutecznie gonili podopieczni trenera Janczaka. Tak było praktycznie do końca i SMS triumfował w secie, jak i w całym meczu.

Victoria Wałbrzych – SMS PZPS Spała 0:3
(21:25, 22:25, 24:26)