Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pekpol z cenną wygraną i awansem w tabeli

I liga M: Pekpol z cenną wygraną i awansem w tabeli

W 23. kolejce Krispol I ligi siatkarze Pekpolu Ostrołęka odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo nad dużo wyżej notowanymi rywalami z Wrześni. Krispolowi w Ostrołęce nie udało się wygrać nawet jednego seta, a wygrana dała Pekpolowi awans w tabeli.

Spotkanie w lepszym stylu otworzyli ostrołęczanie, wysuwając się na prowadzenie głównie za sprawą skutecznych bloków, które były przeszkodą nie do pokonania dla gości (5:1). Krispol mężnie stawał do walki, ale nie był w stanie dogonić podopiecznych trenera Dudźca, którzy bombardowali przybyszy skutecznymi atakami ze środka. Po emocjonującej wymianie ciosów zakończonej przez Wdowiaka Pekpol zszedł na drugą przerwę techniczną ze sporą przewagą (16:11). Atakujący gospodarzy pokazał też swoje możliwości w polu zagrywki, zwiększając prowadzenie zespołu z Ostrołęki (18:11). Niestety, ten zawodnik doznał kontuzji i został zastąpiony Wierzbickim. Nie wpłynęło to jednak na grę graczy znad Narwi, którzy zdecydowanie wygrali pierwszą odsłonę (25:16).

Drugą partię rozpoczął od skutecznego ataku Wierzbicki, a ostrołęczanie, podbudowani zwycięstwem w poprzednim secie, szli jak burza. Po zepsutej zagrywce Iglewskiego zespół z Wrześni tracił cztery oczka do rywala (4:8). Wrześnianie jednak nie poddali się, po bloku na Wierzbickim wyszli na prowadzenie (14:13). Trener Dudziec zareagował, wprowadzając nominalnego przyjmującego Przybylskiego na pozycję numer cztery. Wynik oscylował wtedy w okolicach remisu, gdy sprawy w swoje ręce wziął Milewski, posyłając na stronę przeciwnika serię świetnych zagrywek (21:18). Drugą partię zakończył natomiast Białek skutecznym atakiem (25:22).

Trzecia odsłona miała wyrównany początek – po ataku Sęka był remis (4:4). Po sprytnym zachowaniu Szczygielskiego na siatce, to ostrołęczanie objęli prowadzenie (10:9). Niestety, oba zespoły popełniały dużo błędów, na czym ucierpiała jakość spotkania. Podopieczni trenera Dudźca systematycznie powiększali swoje prowadzenie, by po ataku Milewskiego z drugiej piłki prowadzić czterema punktami (18:14). Resztek złudzeń wrześnian pozbawił Przybylski mocnym zbiciem z prawej strony (23:19). Seta zakończył zepsuty serwis gości (21:25). MVP wybrano Piotra Milewskiego.

Pekpol Ostrołęka – Krispol Września 3:0
(25:16, 25:22, 25:21)