Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Caro nie dało rady Ślepskowi, 3 punkty pojechały do Suwałk

I liga M: Caro nie dało rady Ślepskowi, 3 punkty pojechały do Suwałk

fot. archiwum

Bez niespodzianki obyło się w meczu kończącym 23. kolejkę Krispol I Ligi, w którym Caro Rzeczyca przegrało u siebie ze Ślepskiem Suwałki 0:3. Pojedynek nie był porywającym widowiskiem, goście zrealizowali swój cel i utrzymali 2. miejsce w tabeli.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy nie radzili sobie z przyjęciem serwisów Kacpra Gonciarza, a w dodatku na środku pomylił się Rafał Kuźma, w efekcie czego Ślepsk szybko uzyskał znaczące prowadzenie. Wprawdzie dobra gra Adama Sobolewskiego zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku pozwoliła na chwilę beniaminkowi wrócić do gry, ale jego błędy oraz kunszt Wojciecha Winnika w ataku spowodowały, że suwalczanie ponownie zaczęli uciekać przeciwnikom. Coraz lepiej prezentowali się oni w bloku, a w ataku akcji nie mógł skończyć Paweł Kaczorowski, przez co powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Pojedyncze oczka zdobywane przez Cezarego Stanisławajtysa nie były w stanie poderwać Caro do walki. Zrobiły to dopiero dwie zagrywki Sobolewskiego, a kiedy na środku zatrzymany został Mariusz Schamlewski, musiał interweniować Piotr Poskrobko, prosząc o czas. Chwilę później punktowym serwisem popisał się jeszcze Wojciech Pawłowski, ale końcówka należała do wicelidera Krispol I Ligi. Wykorzystał on błędy rywali i stosunkowo pewnie triumfował w tej części spotkania (25:19).

Na początku drugiej partii oba zespoły szły łeb w łeb. W szeregach gospodarzy poprawiła się skuteczność w ataku, ale psuli oni mnóstwo zagrywek. Natomiast punktowymi serwisami po drugiej stronie siatki popisali się Krzysztof Modzelewski i Gonciarz, przez co zaczęła uwidaczniać się niewielka przewaga Ślepska. W końcu także gracze z Rzeczycy, a konkretniej Patryk Kucharski, popisali się trudnym serwisem, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. Gracze z Rzeczycy dzielnie walczyli do stanu 16:16, ale wówczas skutecznym zbiciem popisał się Modzelewski, a na zagrywce pojawił się Skrzypkowski. W tym ustawieniu gospodarze stracili trzy oczka, które praktycznie przesądziły o losach drugiego seta. Wprawdzie w końcówce gościom przytrafiły się dwa błędy, ale nie miały one już większego wpływu na rezultat tej części spotkania. Ostatecznie padła ona łupem suwalczan 25:19, a kropkę nad i postawiła w niej zagrywka Winnika.

W pierwszych minutach trzeciej odsłony przeciwników zagrywką pocelował Sobolewski, a dzięki temu Caro uzyskało trzypunktowe prowadzenie. Straty po stronie gości próbował odrabiać Modzelewski, ale podopieczni trenera Sobczyńskiego grali odważniej w ataku, mogli też liczyć na błędy rywali, przez co po raz pierwszy w meczu zeszli na przerwę techniczną z dwupunktową przewagą. W pewnym momencie beniaminek wygrywał nawet 10:7, ale skuteczna postawa duetu Skrzypkowski/Winnik spowodowała, że przyjezdni błyskawicznie odrobili straty, a z czasem zaczęli wychodzić na prowadzenie. Kiedy w ataku pomylił się Pawłowski, sytuacja ekipy z województwa łódzkiego zrobiła się trudna, bowiem przegrywała już trzema punktami. Ale tym razem nie zamierzała tanio sprzedawać skóry. Stać było ją na zryw, w którym między innymi dzięki asowi Michała Korycińskiego doprowadziła do remisu. Jednak po raz kolejny nie była w stanie utrzymać równego poziomu gry przez dłuższy czas. W decydujących momentach zaporą nie do przejścia na siatce był Łukasz Rudzewicz, gospodarze popełnili kilka błędów, a sukces gości przypieczętowała kolejna punktowa zagrywka Skrzypkowskiego (25:22).Caro Rzeczyca – Ślepsk Suwałki 0:3
(19:25, 19:25, 22:25)

Składy zespołów:
Caro: Pawłowski, Małachowski, Stanisławajtys, Kuźma, Sobolewski, Kaczorowski, Wroniecki (libero) oraz Kucharski, Wilkoński i Koryciński
Ślepsk: Winnik, Gonciarz, Skrzypkowski, Modzelewski, Rudzewicz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Kluth i Rawiak

Zobacz również
Wyniki 23. kolejki oraz tabela Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved