Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > 15. urodziny Strefy Siatkówki

15. urodziny Strefy Siatkówki

fot. archiwum

24 maja 1999 po raz pierwszy w internecie pojawiła się nazwa "Strefa Siatkówki". To jednak data 22 lutego jest obchodzona jako dzień naszych urodzin. Tego dnia w roku 2000 powstała lista dyskusyjna, która później zapoczątkowała dynamiczny rozwój serwisu.

Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale w roku 2000 mało kto miał w domu dostęp do internetu. A jeśli ktoś miał, to często było to jedynie połączenie przez modem – bardzo wolne i niestabilne. Telefony komórkowe były produktem luksusowym, a głównym źródłem informacji były prasa, radio i telewizja. A w nich na próżno było szukać siatkówki. Reprezentacje nie odnosiły spektakularnych sukcesów, a zainteresowanie rozgrywkami ligowymi sprowadzało się jedynie do najwyższych klas rozgrywkowych. I to wraz z początkiem XXI wieku zaczęły się te lepsze czasy – zarówno dla rozwoju i upowszechniania nowych technologii, jak i dla popularyzacji siatkówki.

Chęć dotarcia do jak największego grona ludzi o podobnych zainteresowaniach spowodowała, że udało nam się zebrać grupę znajomych, przyjaciół, sympatyków tego pięknego sportu. Tak powstała Strefa Siatkówki. Początkowo jako grupa kibiców, którzy wymieniali się informacjami, wykorzystując listę dyskusyjną i organizując spotkania przy okazji dużych siatkarskich imprez. W późniejszym okresie jako twórcy serwisu internetowego, który miał zapełnić lukę informacyjną w mediach.

15 lat za nami. Kolejnych 15, a może i więcej przed nami. Dziękujemy Wam wszystkim za wspólnie spędzany czas. Możemy pogratulować sobie wzajemnie – Wam tego, że każdego dnia dostarczacie nam inspiracji do dalszego prowadzenia Strefy Siatkówki. I sobie tego, że przez tyle lat udało nam się utrzymać zgrany zespół, który ciągle ma motywację, aby dalej być głównym źródłem informacji siatkarskich. Już nie tylko z polskiego podwórka, ale również z całego świata. Dziękujemy!A ja szczególnie w tym dniu dziękuję Bartkowi. Gdyby nie przejął kiedyś pałeczki lidera, wydawcy, prowadzącego serwis – dzisiaj być może nie miałbym gdzie napisać tych podziękowań dla nas wszystkich. Bartku, dziękuję.

Andrzej Wojciechowski (Andy)
pomysłodawca Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved