Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Chadała: To nasi rywale muszą się bać

Michał Chadała: To nasi rywale muszą się bać

fot. archiwum

- Podczas tych dni, które pozostały nam do play-off, musimy dobrze się przygotować i uwierzyć w to, że jesteśmy ZAKSĄ, a ZAKSA zawsze gra o najwyższe cele - twierdzi drugi trener kędzierzynian, Michał Chadała. - Musimy się skupić wyłącznie na naszej grze.

Jesteście zadowoleni z wyniku w Bydgoszczy? Mimo zwycięstwa tak czy inaczej trafiacie na Skrę albo Resovię.

Michał Chadała:To nasi rywale muszą się bać, nie my. Od kilku meczów gramy dobrze, co potwierdziliśmy, wygrywając w piątek. A zwyciężyć tam – patrząc choćby przez pryzmat wcześniejszych meczów i tego, jak spisuje się Transfer w lidze – naprawdę nie jest łatwo. Dla nas rozstawienie w play-off wielkiego znaczenia nie ma. Musimy grać swoje: walczyć o każdy centymetr boiska i o każdą piłkę bez względu na to, kto jest rywalem.

Czyli nie będzie rozliczeń z przeszłością?Właśnie. Nie ma też sensu się usprawiedliwiać, że sezon był taki czy inny. Teraz właściwie cały zespół jest zdrowy i gotowy do gry. Podczas tych dni, które pozostały nam do play-off, musimy dobrze się przygotować i uwierzyć w to, że jesteśmy ZAKSĄ, a ZAKSA zawsze gra o najwyższe cele. To pokazaliśmy choćby w piątkowym tie-breaku, gdy wiedzieliśmy, że to, czy wygramy, czy nie nic już nie zmieni.

A tak szczerze to wolicie Skrę czy Resovię?

Nam jest to obojętne, dlatego też nikt nie kalkulował do tej pory jak grać, czy z kimś trzeba przegrać, żeby potem trafić na konkretną drużynę. Potrafiliśmy wygrać ze Skrą, a za chwilę przegrać z MKS-em Będzin. Dlatego musimy się skupić tylko i wyłącznie na naszej grze. I nie zamykamy przed sobą żadnych możliwości. Wciąż mierzymy wysoko, a każdy rywal będzie musiał się mocno postarać, by nas pokonać.

Jaki jest plan na przygotowania do play-off?

W ciągu tych najbliższych 10 dni nie wymyślimy cudów. Musimy robić swoje, a o efekty będzie łatwiej, gdy zespół jest zdrowy. Wszyscy poza Michałem Ruciakiem, który pomału wraca od zdrowia, są w dobrej dyspozycji. Mam nadzieję, że Michał także nam pomoże. Nasze ostatnie wyniki sprawiły, że czujemy się pewni i jesteśmy optymistyczni. W takiej sytuacji możemy walczyć z każdym.

Rozmawiał Łukasz Baliński – więcej w serwisie opole.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved