Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Patrycja Gądek: Robię to, co uwielbiam

Patrycja Gądek: Robię to, co uwielbiam

fot. archiwum

Siatkarki SMS-u LO2 Opole wywalczyły prawo gry w play-off 2. ligi. Wygrały ostatnie dwa spotkania i wierzą, że najgorsze już za nimi. - Mam nadzieję, że ten ''zimny prysznic'' z początku roku wyjdzie nam na jeszcze na dobre - powiedziała Patrycja Gądek.

Przez długi czas siatkarki z Opola plasowały się na drugim miejscu w grupie 2 II ligi kobiet. Nie poradziły sobie jednak w starciach z Olimpią Jawor i drużyną z Jaworzna, dlatego do samego końca musiały starać się o utrzymanie 4 lokaty premiowanej udziałem w play-off. Jaka była przyczyna spadku formy zespołu tuż po nowym roku? – Wydaje mi się, że w dużej mierze wynikało to z braku wiary we własne umiejętności, co przekładało się później na wynik w poszczególnych meczach. Teraz chcemy skupić się wyłącznie na tym, co przed nami i na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do nadchodzących meczów. Mam nadzieję, że ten ”zimny prysznic” z początku roku wyjdzie nam na jeszcze na dobre – mówiła Patrycja Gądek, przyjmująca z miasta nad Odrą.

Jakby na potwierdzenie tych słów opolanki rozegrały dwa świetne spotkania z MKS-em Świdnica i Zorzą Wodzisław Śląski. To ostatnie zwycięstwo zapewniło im 4. miejsce na koniec fazy zasadniczej. – Wierzę w to, że jesteśmy w stanie nie tylko wrócić do dyspozycji z poprzedniego roku, ale zaprezentować lepszą i przede wszystkim stabilniejszą formę. Szkoda, że przełamanie nie przyszło wcześniej, ale cieszymy się, że w takim momencie – przyznała przyjmująca SMS-u LO2 Opole. 20-letnia siatkarka do Opola trafiła z I-ligowej Wisły Kraków. – Wiadomo, że na początku miałam pewne obawy co do przejścia do Opola, ponieważ wiązało się to z dość dużymi zmianami. Jednak z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolona. Na pewno nie żałuję, że zdecydowałam się na taki krok i uważam, że to była dobra decyzja – przyznała Gądek.

Zawodniczka zauważyła, że potencjał drużyn rywalizujących w II lidze jest zbliżony. – Bardzo pozytywnym aspektem jest wyrównany poziom ligi, bo tak naprawdę każdy zespół jest w stanie nawiązać ze sobą równorzędną walkę. Bez względu na to, na którym miejscu w tabeli się znajduje – dodała. Patrycja Gądek pytana o motywację do dalszej pracy nad własnymi umiejętnościami bez wahania wskazała na pasję do sportu. – Granie i trenowanie sprawia mi ogromną frajdę, daje dużo radości i satysfakcji oraz możliwość poznawania nowych ludzi, którzy lubią siatkówkę tak samo jak ja. Podsumowując – robię to, co uwielbiam i chyba dlatego mi się bardzo chce, nawet jak mówię, że mi się nie chce. (śmiech)źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved