Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Luciano De Cecco: Rewanż wcale nie będzie łatwiejszy

Luciano De Cecco: Rewanż wcale nie będzie łatwiejszy

fot. Cezary Makarewicz

- Jeżeli w rewanżu zagramy tak dobrze jak w tym meczu, to będziemy spokojni o wynik - powiedział Luciano De Cecco, rozgrywający Sir Safety Perugia. Jego zespół wygrał w pierwszym meczu z Jastrzębskim Węglem 3:2, a rewanż już w najbliższą środę.

Pierwsze spotkanie pierwszej rundy fazy play-off Ligi Mistrzów pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Sir Safety Perugia obfitowało w dużo emocji i zwrotów akcji, jednak ostatecznie to goście wywieźli ze Śląska cenną zaliczkę w postaci wygranej. – To był długi mecz, trudny, ale co ważne dla nas – wygrany, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że równie dobrze zagramy u siebie w środę i będzie to kolejne udane spotkanie – nie krył zadowolenia Luciano de Cecco, rozgrywający ekipy z Perugii, którego wcale nie zdziwiło, że pojedynek skończył się dopiero w tie-breaku. – Spodziewaliśmy się, że może być taki wynik, bo Jastrzębski Węgiel to bardzo mocna drużyna, która bardzo dobrze gra u siebie, dobrze też spisuje się w zagrywce. W tym spotkaniu udało nam się jednak zagrać lepiej w kluczowych momentach i myślę, że było naprawdę trudno. Równie dobrze oni mogli wygrać 3:0, jak i my. To także było bardzo dobre widowisko dla kibiców, dla nas też i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Oba zespoły rewanż zagrają już niedługo, bo w najbliższą środę. Zdaniem argentyńskiego rozgrywającego fakt, że jego drużyna będzie grać u siebie, nie będzie mieć aż tak wielkiego znaczenia. – Będzie trudno, bo to jednak będzie bardzo ważny mecz, którego wynik będzie mieć znaczenie i tutaj niestety nie będzie można się już pomylić. Jeżeli jednak w rewanżu zagramy tak dobrze jak w tym meczu albo nawet lepiej, to będziemy spokojni o wynik – powiedział zawodnik wicemistrza Włoch.

Wygrany z pary Jastrzębski Węgiel – Sir Safety Perugia w kolejnej rundzie trafi na zwycięzcę dwumeczu PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Banca Marche Treia. – Obie drużyny to trudni rywale. Na tym etapie już nie ma słabych ekip, tak więc jeśli awansujemy dalej, to po prostu zagramy z tą drużyną, na którą trafimy – odpowiedział De Cecco spytany o to, z kim wolałby zagrać. Przy czym zupełnie go nie zdziwiło, że w pierwszym meczu bełchatowianie gładko pokonali zespół Bartosza Kurka. – Nie jestem zaskoczony, bo Skra to dobra drużyna, mistrz kraju, który ma w składzie bardzo dobrych zawodników, także Lube to dobra drużyna, który przechodzi teraz przez trudny moment, ale równie dobrze może wygrać i zajść daleko – stwierdził rozgrywający Sir Safety Perugia.Od nowego sezonu trenerem zespołu z Umbrii jest Nikola Grbić, który jeszcze do niedawna sam występował na pozycji rozgrywającego. Jednak jak zapewnia De Cecco, współpraca ze szkoleniowcem przebiega niemal wzorowo. – Czasami myślimy zupełnie różnie, jednak jest ok – powiedział z uśmiechem – Mamy świadomość, co robić, czego nie robić, tak więc współpraca naprawdę układa się dobrze i bardzo spokojnie – podkreślił Argentyńczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved