Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokolanki wywiozły trzy oczka ze Świdnicy

II liga K: Sokolanki wywiozły trzy oczka ze Świdnicy

Siatkarki katowickiego Sokoła 43 AZS AWF odniosły trzynastą ligową wygraną w tym sezonie. Tym razem podopieczne Krzysztofa Zabielnego wygrały 3:1 z MKS-em Świdnica. Komplet oczek pomógł katowiczankom utrzymać pozycję liderek grupy 2.

Celujące w awans do I ligi zawodniczki Sokoła 43 AZS AWF Katowice w sobotę udały się do Świdnicy, by z miejscowym MKS-em powalczyć o bardzo ważne trzy punkty w ligowej tabeli. Niezbyt komfortową sytuacją dla opiekuna sokolanek, Krzysztofa Zabielnego, był fakt, iż na mecz wyjazdowy mógł on zabrać jedynie osiem zdrowych siatkarek. Pozostała część składu zmagała się z chorobami bądź kontuzjami. Pierwsza odsłona kompletnie nie obnażyła słabości Sokoła, który grał jak z nut. Przyjezdne dokładnie przyjmowały, a następnie nie miały kłopotów ze skończeniem swoich ataków. Dużym atutem była również mocna i trudna zagrywka oraz znakomita praca w obronie. Potwierdzeniem świetnej postawy katowiczanek był wynik premierowej partii – 25:12. Kolejny set był zdecydowanie inny od pierwszej partii, a mianowicie inicjatywę na parkiecie w stu procentach przejęły gospodynie. Tym razem to świdniczanki nadawały tempo gry i to one bezwzględnie wykorzystywały każdy, nawet najmniejszy błąd zawodniczek Sokoła. Katowiczanki nie znalazły recepty na przełamanie swojej niemocy i przegrały 16:25.

Kolejna, trzecia odsłona również lepiej zaczęła się dla zawodniczek MKS-u, które kontynuowały dobry występ z poprzedniego seta. Dominacja świdniczanek trwała do stanu 16:13 i wtedy coś w grze teamu ze stolicy Śląska się zmieniło. Pewniejsze przyjęcie pozwoliło na swobodniejsze rozegranie piłki, a przez to atakujące miały ułatwione zadanie w ofensywie. Po raz kolejny w grze Sokoła aktywował się blok i obrona i były to klucze do wygranej 25:21. Ostatnia, czwarta partia rozgrywana była już kompletnie pod dyktando siatkarek z Katowic. Wszystkie atuty z premierowej partii znów były widoczne na boisku, a świdniczanki momentami popełniały zbyt dużo prostych błędów. Sokolanki wykorzystały słabszy moment swoich rywalek i pewnie zwyciężyły 25:16. – Mecz z MKS-em Świdnica nie należał do łatwych. Nasze zwycięstwo to zasługa dobrej i skutecznej gry całego zespołu. Starałyśmy się unikać serii błędów i agresywnie grać zagrywką. Doskonale funkcjonował nasz blok, dzięki któremu wygrałyśmy niezwykle ważną końcówkę trzeciego seta. Mimo chwilowych problemów zdobyłyśmy komplet punktów i z pozycji liderek przystąpimy do ostatniego już meczu rundy zasadniczej – powiedziała po spotkaniu atakująca Sokoła, Sandra Tetfejer.

Komplet punktów umożliwił Sokołowi utrzymanie pierwszej lokaty w tabeli grupy 2 II ligi kobiet. W ostatniej kolejce katowiczanki zmierzą się przed własną publicznością z Zorzą Wodzisław Śląski. Jeśli wygrają za trzy punkty – sezon zasadniczy zakończą w fotelu liderek.

MKS Świdnica – Sokół 43 AZS AWF Katowice 1:3
(12:25, 25:16, 21:25, 16:25)