Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo wrześnian i awans na trzecią lokatę

I liga M: Zwycięstwo wrześnian i awans na trzecią lokatę

Siatkarze Krispolu Września bez najmniejszych problemów pokonali w własnej hali Stal AZS Nysa w trzech setach. Podopieczni Janusza Bułkowskiego popełniali zbyt wiele własnych błędów i nie mogli nawiązać walki z rywalami.

Wrześnianie grali dobrze na zagrywce, dzięki czemu ustawiali blok i mogli wykonywać skuteczne kontrataki, więc szybko objęli prowadzenie. Nysanie natomiast popełniali błędy, jednak udało im się doprowadzić do remisu po 10. Nie na długo utrzymała się wyrównana gra, ponieważ gospodarze trzy punkty zdobyli atakiem, a kolejne dwa blokiem i było już 15:10. O czas poprosił Janusz Bułkowski, ale na niewiele się on zdał, bo po przerwie Krispol kontynuował swoją dobrą grę i pewnie wygrał 25:19.

Początek drugiej partii należał do wrześnian, którzy prowadzili 6:1, trener Bułkowski szybko wykorzystał dwa czasy, bo jego zawodnikom nic nie wychodziło. Gospodarze jeszcze powiększyli przewagę (12:4). Nysanie zdołali zmniejszyć straty (16:19), jednak sześć punktów z rzędu zdobyli miejscowi i mogli się cieszyć ze zwycięstwa 25:16.

Trzeci set zaczął się od prowadzenia Stali 2:1, ale po kilku minutach przegrywała ona już 3:10. Nysanom nic nie wychodziło, popełniali błędy, rezerwowi także niewiele wnieśli na parkiet. Wrześnianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, spokojnie wygrali 25:17 i całe spotkanie 3:0. Dzięki temu zwycięstwu Krispol awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Krispol Września – Stal AZS PWSZ Nysa 3:0
(25:19, 25:16, 25:17)

Krispol: Iglewski, Antosik, Chwastyniak, Skup, Jasiński, Dobosz, Tylicki (libero) oraz Sęk i Wajdowicz
Stal: Szczurek, Bułkowski, Nożewski, Kalembka, Długosz, Piotrowski, Biniek (libero) oraz Makowski, Biernat, Dzikowicz (libero) i Rafalik