Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo wrześnian i awans na trzecią lokatę

I liga M: Zwycięstwo wrześnian i awans na trzecią lokatę

fot. Kuba Makowski / APP Krispol Września

Siatkarze Krispolu Września bez najmniejszych problemów pokonali w własnej hali Stal AZS Nysa w trzech setach. Podopieczni Janusza Bułkowskiego popełniali zbyt wiele własnych błędów i nie mogli nawiązać walki z rywalami.

Wrześnianie grali dobrze na zagrywce, dzięki czemu ustawiali blok i mogli wykonywać skuteczne kontrataki, więc szybko objęli prowadzenie. Nysanie natomiast popełniali błędy, jednak udało im się doprowadzić do remisu po 10. Nie na długo utrzymała się wyrównana gra, ponieważ gospodarze trzy punkty zdobyli atakiem, a kolejne dwa blokiem i było już 15:10. O czas poprosił Janusz Bułkowski, ale na niewiele się on zdał, bo po przerwie Krispol kontynuował swoją dobrą grę i pewnie wygrał 25:19.

Początek drugiej partii należał do wrześnian, którzy prowadzili 6:1, trener Bułkowski szybko wykorzystał dwa czasy, bo jego zawodnikom nic nie wychodziło. Gospodarze jeszcze powiększyli przewagę (12:4). Nysanie zdołali zmniejszyć straty (16:19), jednak sześć punktów z rzędu zdobyli miejscowi i mogli się cieszyć ze zwycięstwa 25:16.

Trzeci set zaczął się od prowadzenia Stali 2:1, ale po kilku minutach przegrywała ona już 3:10. Nysanom nic nie wychodziło, popełniali błędy, rezerwowi także niewiele wnieśli na parkiet. Wrześnianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, spokojnie wygrali 25:17 i całe spotkanie 3:0. Dzięki temu zwycięstwu Krispol awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli.Krispol Września – Stal AZS PWSZ Nysa 3:0
(25:19, 25:16, 25:17)

Składy zespołów:
Krispol: Iglewski, Antosik, Chwastyniak, Skup, Jasiński, Dobosz, Tylicki (libero) oraz Sęk i Wajdowicz
Stal: Szczurek, Bułkowski, Nożewski, Kalembka, Długosz, Piotrowski, Biniek (libero) oraz Makowski, Biernat, Dzikowicz (libero) i Rafalik

Zobacz również:
Wyniki 21. kolejki spotkań oraz tabela Krispol I ligi mężczyzn

 

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved