Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zawiercianie na fali, kolejny triumf Warty

I liga M: Zawiercianie na fali, kolejny triumf Warty

Aluron Virtu Warta Zawiercie podtrzymał zwycięską passę, wygrywając w tie-breaku z SMS-em PZPS Spała. Uczniowie wysoko zawiesili poprzeczkę podopiecznym Dominika Kwapisiewicza w tym spotkaniu, głównie za sprawą zagrywki.

Siatkarze Warty już na początku objęli prowadzenie 6:3 po tym, jak Bartosz Dzierżanowski trzykrotnie wygrywał walkę na siatce, zbijając przechodzące piłki. Po przerwie Jakub Zwiech atakując środkiem, wyrównał na 8:8, lecz potem gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie 11:8 i jeszcze raz szybko wyrównali po czasie dla trenera SMS-u. Do końca seta żadna z drużyn nie uzyskała już większej przewagi, ponieważ skutecznie atakowali, kończąc pierwsze ataki. W końcówce Jan Siemiątkowski zaserwował asa na 23:23, ale pozostałe dwie akcje skutecznie skończyli Dzierżanowski oraz Zborowski (25:23).

W drugim secie SMS Spała uzyskała wyraźną przewagę przy zagrywce Tomasza Fornala (6:9), którą potem utrzymywali przez całego seta. Zawiercianie nie radzili sobie w ataku, ponieważ rywale dobrze bronili, w tym libero Mateusz Masłowski, a także z tym, że rywale nie zwalniali ręki ani w ataku, ani na zagrywce, szybko i skutecznie kończąc ataki. W samej końcówce świetnie w polu zagrywki pokazał się Bartosz Kwolek, który po 3 asach serwisowych zakończył seta 25:18.

Dobrą postawę uczniowie ze Spały kontynuowali w kolejnym secie. Jeszcze przed przerwą techniczną o czas poprosił Dominik Kwapisiewicz przy stanie 3:6, ale niewiele to pomogło, bo dalej nie mogli zatrzymać mocnych ataków Kwolka, Kochanowskiego oraz Siemiątkowskiego i gospodarze przegrywali na kolejnej przerwie technicznej 12:16. Po niej blokiem na Kantorze podwyższył jeszcze Tomasz Fornal (12:18). Obie drużyny grały niemal bez błędów własnych w tym secie, dopiero w końcówce zaczęły się pojawiać przy zagrywce i ataku – i tak zakończył się set, po ataku w siatkę Marcina Kantora (20:25).

W czwartym secie do przerwy technicznej zawiercianie prowadzili 8:7, lecz po niej ponownie z dobrej strony w polu zagrywki pokazał się Bartosz Kwolek i po jego asie serwisowym SMS prowadził 10:8. Warta zagrała skutecznie blokiem, ale i zmęczeni rywale zaczęli częściej mylić się w ataku, co dało remis 11:11, a potem jeszcze odskoczyli w ten właśnie sposób na drugiej przerwie na 16:13. Po serii czystej gry punkt za punkt ponownie pojawiły się błędy po stronie Spały, których popełnili aż 11 w tym secie (22:18). Ostatnie punkty dla Warty zdobył, atakując w swoim stylu, Damian Zborowski (25:22).

Tie-break rozpoczął się od błędu na zagrywce i w ataku Zborowskiego, a trzeci punkt dołożył z kontry Kwolek, na co szybko zareagował Kwapisiewicz. Jego zawodnicy natychmiast odrobili straty (3:3), ale i równie szybko ją stracili po punktowej zagrywce Kwolka (4:7). Po zmianie stron Fornal z Kochanowskim zablokowali Zborowskiego na 10:6, po czym nastąpiła niesamowita seria Warty. Goście nie mogli wyprowadzić ataku, bo zatrzymywali się na bloku Dzierżanowski-Zborowski albo piłki lądowały w aut (12:10). Gospodarze nie oddali już prowadzenia i wygrali seta 15:13 po nokautującym ataku Zborowskiego w Kamila Droszyńskiego.

Kolejne spotkanie siatkarze Warty zagrają już w środę w Wałbrzychu z Victorią, a SMS Spała u siebie z Krispolem Września.

MVP meczu: Bartosz Dzierżanowski

Aluron Virtu Warta Zawiercie – SMS PZPS Spała 3:2
(25:23, 18:25, 20:25, 25:22, 15:13)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Janikowski (11), Swodczyk (9), Zbierski (6), Syguła, Dzierżanowski (16), Zborowski (21), Ogórek (libero) oraz Kantor (6), Szarek (1) i Leszczawski (1)
SMS PZPS Spała: Kwolek (20), Kochanowski (13), Komenda (4), Zwiech (10), Siemiątkowski (19), Fornal (19), Masłowski (libero) oraz Droszyński (1) i Woch