Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Espadon z kompletem punktów

I liga M: Espadon z kompletem punktów

Espadon Szczecin po meczu 21. kolejki w Krakowie dopisał trzy cenne oczka do ligowej tabeli. Zespół awansował na szóstą pozycję, natomiast miejscowi akademicy znacznie oddalili się od marzeń o play-off. Krakowianie spadli bowiem na dwunaste miejsce.

Początek spotkania dla drużyny AGH Kraków nie zapowiadał niczego dobrego. Skuteczna gra zespołu ze Szczecina pozwoliła im już na starcie wyjść na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Atutem zawodników Espadonu była niewątpliwie zagrywka, z której przyjęciem gospodarze mieli nie lada wyzwanie, co w konsekwencji przełożyło się na dalsze wyprowadzenie akcji. Skuteczna gra Macieja Wołosza oraz Patryka Orłowskiego pozwoliła przyjezdnym kontrolować sytuację na boisku, utrzymując bezpieczną przewagę (18:14). Trener Andrzej Kubacki starał się ratować sytuację na boisku w postaci przerw dla swojego zespołu czy rotacji składem. Na niewiele się to jednak zdało, bo gospodarze wciąż tracili punkty (15:20). Skuteczne ataki Patryka Akali ze środka nie wystarczyły, ponieważ zespół ze Szczecina był nie do zatrzymania. Błędy gospodarzy w końcowych akcjach partii sprawiły, iż krakowianie musieli uznać wyższość rywali w tym secie (25:17).

Druga odsłona spotkania ponownie nie zaczęła się zbyt udanie dla akademików. Punktowe zagrania środkiem Bartosza Cedzyńskiego wyprowadziły przyjezdnych na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Wtedy też trener gospodarzy zdecydował się postawić na Jakuba Kośka, który zastąpił na pozycji rozgrywającego Daniela Górskiego. Jednakże błędy miejscowych, a także świetna dyspozycja środkowego gości nie polepszyły sytuacji zespołu Akademii Górniczo-Hutniczej. Do pierwszej przerwy technicznej miejscowym udało się zdobyć zaledwie dwa punkty. W dalszej części partii nie było wcale lepiej. Choć na pierwszy rzut oka gra podopiecznych Andrzeja Kubackiego uległa poprawie, nie przekładało się to na zdobyte oczka (8:16). Zawodnicy Espadonu raz po raz atakując ze skrzydeł, zdobywali kolejne punkty, pozostawiając bez prawa głosu zespół z Krakowa. Dwoił się i troił przyjmujący gospodarzy Paweł Halaba, który zdobywał dla swojego zespołu punkty zarówno blokiem, jak i skutecznymi atakami. Jednak to nie wystarczyło na gości, którzy, podobnie jak poprzednią partię, wygrali do 17.

Trzeci set okazał się być niezwykle emocjonujący. Gospodarze zdecydowanie poprawili swoją grę i w kilku momentach partii zagrozili swoim rywalom. Początkowo zespoły prowadziły wyrównaną walkę punkt za punkt. Udanym zagraniom Cedzyńskiego odpowiadały punktowe akcje Halaby, jednak na pierwszą przerwę techniczną to miejscowi schodzili z trzypunktowym prowadzeniem (8:5). Mimo iż w dalszej części przyjezdni dobili do rywala, akademicy punktowymi wyblokami ponownie oddalili się od szczecinian (14:11). Wtedy też na czas dla swojego zespołu zdecydował się trener Jerzy Taczała. Mimo to gospodarze sumiennie utrzymywali swoją przewagę. Przy stanie 20:17 po punktowym bloku Jakuba Kośka na Łukaszu Pietrzaku kibice zgromadzeni w hali przy ul. Piastowskiej byli już niemal pewni zwycięstwa AGH tej partii. Selekcjoner gości zdecydował się na kolejny czas dla swojego zespołu. Wtedy też przyjezdni nabrali wiatru w skrzydła i pewnie kończyli niemal każdą piłkę. Skuteczna gra Patryka Orłowskiego pozwoliła nie tylko odrobić stracone przez Espadon punkty, ale także doprowadzić do zakończenia partii 25:22, a tym samym całego spotkania 3:0.

AGH AZS Kraków – KS Espadon Szczecin 0:3
(17:25, 17:25, 22:25)

AGH: Dzierwa, Górski, Łaba, Smolarczyk, Akala, Szalacha, Głód (libero) oraz Kosiek, Halaba, Małysza i Mucha
Espadon: Sladecek, Orłowski, Kordysz, Wołosz, Nowak, Cedyński, Dembiec (libero), Filipowicz (libero) oraz Pietrzak