Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wygrana w trzech setach jastrzębianek z Nike Węgrów

I liga K: Wygrana w trzech setach jastrzębianek z Nike Węgrów

Trzy sety i wszystkie bardzo zacięte - tak w skrócie wyglądała konfrontacja jastrzębskich siatkarek z Nike Węgrów. Podopieczne trenera Jarosława Bodysa zainkasowały komplet punktów i zachowały realne szanse na szóste miejsce tuż przed fazą play-off.

Pojedynek rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 3:0. Gospodynie szybko wyrównały, a as serwisowy Judyty Gawlak dał im prowadzenie (5:4). Węgrowianki popełniły trzy proste błędy, punktowy serwis dołożyła Judyta Gawlak (8:4). Rywalki zdołały odrobić dwa punkty, ale Agnieszka Starzyk-Bonach dwukrotnie obiła blok przyjezdnych i gospodynie znów prowadziły trzema oczkami (12:9). Izabela Soja posłała szybką piłkę do Judyty Gawlak, a ta wywalczyła kolejne oczko dla swojej drużyny. Zespół z Węgrowa popełniał coraz więcej błędów, dodatkowo skończenie ataku utrudniał im szczelny blok gospodyń (15:9). Przewaga jastrzębianek rosła z minuty na minutę i o czas poprosił trener Kupisz. Po przerwie Marta Jędrysik atakiem po skosie wywalczyła kolejny punkt dla swojego zespołu (18:10). Wysoka przewaga siatkarek jastrzębskiej ekipy spowodowała, iż w ich szeregi wkradła się dekoncentracja. Przyjezdne to wykorzystały i na tablicy wyników widniał rezultat 22:18. Izabela Soja kiwnęła z drugiej piłki, przyjezdne popsuły zagrywkę, co w konsekwencji dało piłkę setową gospodyniom (24:19). Węgrowianki kolejny raz nie popisały się w polu serwisowym, a to oznaczało wygrany set dla zespołu Jarosława Bodysa (25:20).

Kolejna partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Przez większość seta żadnej z ekip nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Rywalki były skuteczne na skrzydłach, gospodynie odpowiadały mocnymi atakami Agnieszki Mitręgi i Agnieszki Starzyk-Bonach, co jakiś czas zatrzymując blokiem skrzydłowe z Węgrowa (18:18). Przy stanie po 19 skutecznie zaatakowała Marta Jędrysik, chwilę później Judyta Gawlak i Agnieszka Mitręga zaskoczyły rywalki blokiem (22:19). Zespół trenera Kupisza doprowadził do remisu po 22, a błąd Marty Jędrysik kosztował gospodynie oddanie prowadzenie zespołowi z Węgrowa (23:22). Trwała zażarta walka, sędzia odgwizdał rozgrywającej przyjezdnych piłkę rzuconą, co dało piłkę setową jastrzębiankom. Seta na korzyść swojego zespołu rozstrzygnęła Marta Jędrysik, mocno atakując po skosie (26:24).

Set numer trzy to początkowo prowadzenie gospodyń (3:1). Siatkarki Nike Węgrów doprowadziły do remisu, jednak zaczęły popełniać błędy i znów traciły do przeciwniczek trzy oczka (5:8). O czas zmuszony był poprosić trener Kupisz, gra jego zespołu pozostawiała wiele do życzenia. Przerwa na życzenie szkoleniowca przyjezdnych niewiele zmieniła, jego podopieczne popełniały błąd za błędem i nie były w stanie skończyć ataku zdobyczą punktową (16:7). Gospodynie kończyły niemal każdy atak, nie myliły się Mitręga, Starzyk-Bonach, a ze środka siatki zaatakowała skutecznie… Agnieszka Bodys (22:13). Zespół z Węgrowa kończył pojedyncze akcje i nie potrafił znaleźć skutecznej recepty na dobrze dysponowany team Jarosława Bodysa. Gospodynie wzmocniły serwis, kończyły ataki i stawiały szczelny blok, co w rezultacie pozwoliło im wygrać seta 25:18 i całe spotkanie 3:0.

KS Jastrzębie Borynia – Nike Węgrów 3:0
(25:20, 26:24, 25:18)