Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Giuseppe Cuccarini: Żaden mecz nie jest łatwy do wygrania

Giuseppe Cuccarini: Żaden mecz nie jest łatwy do wygrania

fot. Bogusław Krośkiewicz

Po spotkaniu z zespołem z Piły Giuseppe Cuccarini chwalił podejście rywalek do meczu. W rozmowie ze Strefą Siatkówki szkoleniowiec Chemika opowiedział także o nadchodzącym Final Four i delikatnie odniósł się do roli kandydata na następcę Piotra Makowskiego.

Mecz z PGNiG Naftą Piła rzeczywiście był tak łatwy, jak to pokazuje tablica wyników?

Giuseppe Cuccarini (trener Chemika Police): – Żaden mecz nigdy nie jest łatwy do wygrania. Trzeba powiedzieć, że pilanki bardzo dobrze podeszły do tego spotkania. Zespół po drugiej stronie siatki starał się jak mógł walczyć z nami. W mojej opinii to był ciekawy mecz dla kibiców, można było zobaczyć naprawdę dużo dobrych, długich wymian, dużo dobrej siatkówki. Każdy mecz jest trudny, ale po jego zakończeniu można powiedzieć, że było to nasze pewne zwycięstwo.

Patrząc na spotkanie, mogłam zauważyć, że dziewczyny były naprawdę mocno skoncentrowane. To się okazało kluczowe?– Koncentracja jest zawsze kluczem do zwycięstwa. Nie da się wygrać bez odpowiedniego skupienia na tym, co się dzieje na boisku. Na treningach bardzo dużo pracujemy nad tym, aby zachować należytą koncentrację przez długi czas. Moje zawodniczki pracują naprawdę dobrze i co za tym idzie – grają także dobrze.

Jeszcze o elementach typowo siatkarskich. Kluczowe było to, że dysponowaliście większą siłą ataku?

– Atak zazwyczaj jest kluczem do sukcesu zespołu w każdym meczu. Także teraz, w sobotę, atak odegrał ważną rolę w odniesieniu przez nas zwycięstwa. W tym spotkaniu wykonaliśmy kawał naprawdę dobrej roboty.

Teraz przed wami mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zapowiada się ciężkie spotkanie, bowiem KSZO wciąż walczy o miejsce w play-off.

– Zgadza się, KSZO wciąż walczy o play-off, ale my także mamy o co walczyć. O to, aby fazę zasadniczą zakończyć na pierwszym miejscu. Potrzebujemy punktów i w Ostrowcu Świętokrzyskim zrobimy wszystko, aby pokazać naszą najlepszą siatkówkę i wygrać.

Niebawem rozpoczniecie także zmagania w Pucharze Polski. Cel jest chyba jasny – wygrać te rozgrywki?

– Tak, ale najważniejszy jednak jest na razie mecz ćwierćfinałowy (z KSZO Ostrowiec Św. lub Pałacem Bydgoszcz – przyp.red.) i awans do turnieju finałowego. Potem, jeżeli wygramy i awansujemy, będziemy próbowali te zawody wygrać, taki jest oczywiście nasz cel.

W Szczecinie oczywiście wielu kibiców myśli już o Final Four Ligi Mistrzyń. Co można powiedzieć o przygotowaniach do tego turnieju?

– Zaczynamy je, ale do tego turnieju jest jeszcze sporo czasu. Teraz nie koncentrujemy się jeszcze na Final Four, ale na przygotowaniach. Zaczęliśmy pracować nad techniczną stroną naszej gry, nad tym, co możemy poprawić, detalami, a także oczywiście nad sferą fizyczną, ale generalnie miesiąc przed turniejem nie możemy za wiele robić.

Czy macie w planach jakieś spotkania towarzyskie z zagranicznymi zespołami przed Final Four?

– Tak, chcemy zagrać tutaj, w Azoty Arenie, dwa towarzyskie spotkania z azerskim zespołem Lokomotiv Baku. Pracujemy nad tym, oni są gotowi przyjechać, ale wszystko będzie zależało od tego, czy dostaniemy zgodę kierownictwa hali.

Czy ma pan jakichś faworytów, z którymi chciałby pan podczas Final Four zagrać?

– Myślę, że każdy, kto by nie zagrał przeciwko nam w Final Four, to będzie bardzo silny przeciwnik. Nie mam żadnych faworytów, bo kto by nie przyjechał – i tak będzie bardzo dobrym zespołem. My z naszej strony musimy być przygotowani na naprawdę bardzo ciężkie mecze.

Nie mogę nie spytać o jeszcze jedną rzecz, o reprezentację Polski. W sobotę ogłoszono rezygnację Piotra Makowskiego i w opinii wielu to właśnie pan jest najlepszym kandydatem…

– Jestem naprawdę zadowolony z tego, że wielu ludzi tak twierdzi. Na chwilę obecną jednak z nikim na ten temat nie rozmawiałem i ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Cieszę się, że tak wielu ludzi, ekspertów siatkówki widzi mnie w tej roli. Jest to naprawdę bardzo ważna funkcja. Jest mi naprawdę bardzo miło, że tak wielu ludzi docenia moją pracę w Policach, ale nic więcej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved