Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dariusz Parkitny: Dziewczyny były konsekwentne

Dariusz Parkitny: Dziewczyny były konsekwentne

fot. orlenliga.pl

Wydawało się, że awans do fazy play-off siatkarek z Ostrowca Św. jest niemal niemożliwy. Tymczasem podopieczne Dariusza Parkitnego wykorzystały potknięcie rywalek i na dwie rundy przed końcem fazy zasadniczej zajmują 8. miejsce w tabeli Orlen Ligi.

Zawodniczki z Ostrowca Św. wykonały swoje zadanie, odprawiając z kwitkiem zajmującą ostatnie miejsce w tabeli drużynę Pałacu Bydgoszcz. Dobra seria dla drużyny beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej rozpoczęła się od zwycięstwa KSZO z Legionovią, czyli bezpośrednim rywalem w tabeli. Później wyższość ostrowczanek musiały uznać też ekipy z Rzeszowa i Piły. Siatkarki spod Warszawy sprawiły podopiecznym Dariusza Parkitnego „prezent”, przegrywając mecz w Bydgoszczy i ostrowczanki, mierząc się z Pałacem, nie chciały popełnić tego samego błędu. Atakująca „pomarańczowych” zdradziła, że droga do tego zwycięstwa była bardzo trudna – Miałyśmy naprawdę ciężki tydzień, dlatego bardzo się cieszę, że zdobyłyśmy trzy punkty. Sporo zawodniczek chorowało w tym tygodniu, dlatego nie miałyśmy pełnego treningu – mówiła Katarzyna Brojek.

Zdobywczyni aż 17 punktów w Bydgoszczy przyznała również, że jej drużynę stać na więcej, niż pokazała to w sobotni wieczór. – Jesteśmy przeszczęśliwe, choć jak w każdym meczu, tak i tym razem przytrafiły nam się błędy. To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn, bo wiadomo, że Pałac chciałby wygrywać co tylko się da, a nam te trzy punkty dają możliwość walki o ósemkę na zakończenie sezonu zasadniczego – podkreśliła wagę tego spotkania Brojek. Przed ostrowczankami mecze z Chemikiem Police i Impelem Wrocław. Walka o 8. lokatę gwarantującą występ w play-off będzie więc toczyć się do samego końca. – Teraz, gdy już przeskoczyliśmy w tabeli Legionovię, chciałybyśmy jakoś dotrwać w tym stanie do końca, a może uciułać jeszcze jakiś punkt z potentatami Orlen Ligi, bo w najbliższej kolejce spotykamy się z Chemikiem, a później jedziemy do Wrocławia. Na pewno o punkty będzie niezwykle trudno – oceniła Brojek.

Swoje podopieczne chwalił trener Dariusz Parkitny. Zagraliśmy niezłe spotkanie. Dziewczyny były konsekwentne w tym, co robiły na parkiecie. Wykonaliśmy krok w dobrym kierunku – przyznał szkoleniowiec KSZO Ostrowiec Św. Jeden punkt przewagi nad drużyną z Legionowa to jednak wciąż niewielka zaliczka. – Przed nami jeszcze dwa mecze z mocnymi przeciwnikami, z którymi o punkty będzie trudno, ale może uda nam się „załapać” do play-off – dodał Parkitny.źródło: kszo.info, radio.kielce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved