Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: Stać nas na ogranie Jastrzębskiego Węgla

Wojciech Grzyb: Stać nas na ogranie Jastrzębskiego Węgla

fot. archiwum

- Do tej pory nie graliśmy spotkania, które decydowałoby konkretnie o naszej pozycji przed play-off. Jeśli wypadniemy dobrze i będziemy walczyć o każdą piłkę, to jesteśmy w stanie pokonać Jastrzębie - mówi Wojciech Grzyb, środkowy Trefla.

Mecz z Jastrzębskim to dla was najważniejsze starcie w obecnym sezonie?

Wojciech Grzyb: – Myślę, że tak. Co prawda mieliśmy dużo trudnych meczów z przeciwnikami, tak mocniejszymi, jak i z tej samej półki co my. Do tej pory nie zagraliśmy jednak spotkania, które decydowałoby o naszej pozycji przed play-off. To jest końcówka rundy zasadniczej, więc taka jest charakterystyka tego meczu. Mamy przekonanie, że jeśli wypadniemy dobrze i będziemy walczyć o każdą piłkę, to jesteśmy w stanie pokonać Jastrzębie. Nie chcemy jedną porażką przekreślić tego, na co pracowaliśmy przez całą rundę.

Poprzedni, zwycięski dla was mecz z Jastrzębskim może posłużyć w niedzielę za wzór, czy podobnie jak w przypadku rewanżów ze Skrą i Resovią nie będzie miał większego znaczenia?– Generalnie nie tylko mecze z czołowymi zespołami, ale także te ze sklasyfikowanymi niżej były różne. W rundzie rewanżowej nie stanowiliśmy dla nikogo niespodzianki. Dlatego też rywale starali się pokazać najwyższą formę. Przecież w starciach z AZS-em Częstochowa czy BBTS-em Bielsko-Biała, gdzie powinniśmy wygrać, przeciwnicy nam to uniemożliwili swoją dobrą grą. Dlatego w niedzielę musimy skupić się na tym co tu i teraz, a nie na przeszłości.

Jastrzębski jest pomiędzy trudnymi meczami w Lidze Mistrzów. Według pana doświadczenia wpływa to negatywnie na formę drużyny w lidze?

– Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma to większego znaczenia. Szczególnie gdy jest się w cyklu meczowym środa-sobota i się wygrywa. Czasami po porażkach pojawia takie tłumaczenie, że mieliśmy dużo grania i spadła nam forma. Ale to tylko słowa. Oczywiście pojawiają się problemy z treningami po długich podróżach. Zespoły grające w pucharach mają jednak tak szerokie i wyrównane składy, że są w stanie indywidualnymi umiejętnościami zakryć niektóre braki.

*rozmawiał Marcin Dajos
*więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

 

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved