Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: KSZO ponownie zwycięskie i z kompletem punktów

Orlen Liga: KSZO ponownie zwycięskie i z kompletem punktów

Beniaminek Orlen Ligi odniósł kolejną wygraną w tym sezonie. Tym razem ekipa KSZO Ostrowiec Św. pokonała w spotkaniu wyjazdowym Pałac Bydgoszcz. Gospodynie pojedynku nie zdołały w tej walce ugrać choćby jednego seta.

Mecz z ostatnim Pałacem Bydgoszcz ostrowczanki rozpoczęły źle – przegrywały 0:2, lecz dosyć szybko odrobiły straty i po ataku Goodfrey prowadziły 4:3. Młoda drużyna z Bydgoszczy, niezrażona takim obrotem sprawy, skutecznie zagrała w bloku i doprowadziła do remisu 6:6. Skutecznymi akcjami w tym elemencie gry popisały się Dybek oraz Fojucik. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 10:10, po czym nastąpił zryw ostrowczanek. Podopieczne Dariusza Parkitnego zagrywką odrzuciły swoje rywalki od siatki i po asie serwisowym Kuligowskiej miały trzy punkty więcej od Pałacu (13:10). Bydgoszczanki były w odwrocie i popełniły wiele błędów własnych, w efekcie tego przegrywały na pierwszej przerwie technicznej 11:16. Trener Grabowski brał przerwy na żądanie, lecz zabiegi te nic nie dały, w natarciu była ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego i to ona dyktowała warunki gry na boisku. Wprawdzie przyjezdne też nie ustrzegły się błędów własnych, ale przez cały czas to one były na prowadzeniu i zasłużenie wygrały pierwszą odsłonę meczu w stosunku 25:20. Ostatni punkt w tym secie atakiem ze skrzydła zdobyła Katarzyna Brojek.

Podbudowane zwycięstwem w premierowej partii meczu ostrowczanki zaczęły od prowadzenia 5:1. Bydgoszczanki były w odwrocie i popełniły wiele błędów własnych. W polu serwisowym popis dała Kamila Ganszczyk i po jej zagrywkach było 10:1 dla KSZO, niemoc miejscowej ekipy przełamała dopiero Małgorzata Skorupa (2:10). Pomimo złego przebiegu wydarzeń na boisku bydgoszczanki nie poddawały się i częściowo odrobiły straty, po tym, jak Natalia Misiuna popisała się skutecznym atakiem ze środka boiska (7:12). Całą drużynę do walki próbowała poderwać Patrycja Polak, lecz nie znalazła wsparcia u swoich koleżanek. Ostrowiecka ekipa przez cały czas była lepsza od swoich rywalek i raz za razem powiększała swoją przewagę. Punktowy atak Ganszczyk sprawił, że drużyna przyjezdna prowadziła 17:9. Podopieczne trenera Parkitnego w końcówce seta prowadziły 19:11 i jasnym się wówczas stało, że tylko prawdziwy kataklizm może sprawić, że przegrają tę odsłonę. Barbara Bawoł popisała się dwoma asami serwisowymi i KSZO wysoko wygrał seta numer dwa (25:13).

Trzecia odsłona spotkania okazała się być ostatnią w tym meczu. Ostrowczanki po ataku Katarzyny Brojek prowadziły 3:1, ale odpowiedź Pałacu była natychmiastowa – dwa ważne punkty zdobyła Patrycja Polak i był remis 3:3. Od tej chwili zawodniczki Pałacu zaczęły dominować i po ataku Misiuny miały trzy punkty więcej od KSZO (7:4). Bardzo dobrą serią zagrywek popisała się Małgorzata Śmieszek i dzięki tej zawodniczce drużyna znad Brdy prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Ostrowczanki postawiły szczelny blok i na efekty tego nie trzeba było długo czekać, najpierw był remis 8:8, a po tym, jak błąd w ataku popełniła Kinga Dybek, KSZO prowadziło 10:8. O rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił wtedy trener Adam Grabowski i był to dobry ruch szkoleniowca, ponieważ jego podopieczne wyrównały stan seta na 10:10. Ostrowczanki jeszcze raz zerwały się do ataku i odskoczyły ekipie Pałacu na trzy oczka (13:10), a skutecznymi akcjami w ataku popisały się Goodfrey i Brojek. Na drugiej przerwie technicznej przewaga przyjezdnych wzrosła do czterech punktów (16:12) i był to przełomowy moment tego seta. Drużyna z Bydgoszczy próbowała jeszcze przeciwstawić się swoim rywalkom, lecz nie była w stanie i po ataku Goodfrey dystans punktowy dzielący obie ekipy wynosił sześć punktów (20:14). Podłamane takim obrotem sprawy miejscowe przegrały partię numer trzy w stosunku 20:25 i poniosły dziewiętnastą porażkę w tym sezonie. Dla KSZO było to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ ekipa ta ma nadal szanse na grę w pierwszej ósemce.

Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec Św. 0:3
(20:25, 13:25, 20:25)

Pałac: Polak (6), Biedziak (1), Misiuna (9), Dybek (8), Skorupa (2), Fojucik (4), Korabiec (libero) oraz Pieczka (3), Twardowska (4), Śmieszek (2), Bałdyga i Nowakowska (2)
KSZO: Brojek (17), Ganszczyk (9), Bawoł (11), Wójcik (4), Kuligowska (8), Godfrey (7), Nowakowska (libero) oraz Stefańska