Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ivan Borovnjak: W lidze podoba mi się wszystko oprócz…terminarza

Ivan Borovnjak: W lidze podoba mi się wszystko oprócz…terminarza

fot. archiwum

- Myślę, że gramy zdecydowanie za dużo spotkań w zbyt krótkim okresie czasu. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że Polska jest naprawdę bardzo dużym krajem, w związku z czym sporo podróżujemy - mówi zawodnik Cuprum Lubin, Ivan Borovnjak.

Minęło już kilka miesięcy od momentu, kiedy przyjechałeś do Polski. Co cię do tej pory najbardziej u nas zaskoczyło?

Ivan Borovnjak: – Myślę, że na ten moment największym zaskoczeniem jest dla mnie moja drużyna, czyli Cuprum Lubin. Wydaje mi się, że na pewno nikt przed sezonem nie spodziewał się, że będziemy mieli na swoim koncie takie osiągnięcia i rezultaty, jakie mamy do tej pory.

Czy są jakieś rzeczy, które mocno ci się u nas nie podobają lub przeciwnie – takie, które lubisz bardzo od innych?– Jak do tej pory w lidze podoba mi się wszystko oprócz… terminarza gier. Myślę, że gramy zdecydowanie za dużo spotkań w zbyt krótkim okresie czasu. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że Polska jest naprawdę bardzo dużym krajem, w związku z czym sporo podróżujemy. Tracimy na te wyjazdy sporo energii, jeśli na przykład musimy siedzieć w autobusie 14 godzin podczas podróży do Suwałk (Cuprum Lubin grało w Suwałkach mecz 1/8 Pucharu Polski – przyp. red.).

Wracając do siatkówki. Liga w Polsce jest w tym sezonie bardzo ciężka. Jak odpoczywasz po treningach i spotkaniach? Czy są jakieś konkretne rzeczy, które w Lubinie pomagają ci się odprężyć?

– Tak jak powiedziałaś, liga jest w tym sezonie bardzo ciężka. Gramy dużo spotkań, co powoduje, że tego czasu wolnego nie ma zbyt wiele. Kiedy odpoczywam, lubię poczytać jakąś dobrą książkę, czy obejrzeć ciekawy film. Równie dobry jest sen (śmiech). Lubin nie jest zbyt dużym miastem, więc raczej spędzam czas w dość podobny sposób każdego dnia.

Czy gdybyś dostał taką możliwość, chciałbyś zostać w Polsce na kolejny sezon?

– Myślę, że jest dość wcześnie, żeby o tym rozmawiać. Podoba mi się w Polsce. Wasza liga jest bardzo mocna. Lubię też Cuprum jako klub. Myślę, że z roku na rok Cuprum będzie się w lidze spisywało coraz lepiej. Zobaczymy jednak, co stanie się ze mną w przyszłości.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved