Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk zdobył Ostrołękę i umocnił się w czołówce

I liga M: Ślepsk zdobył Ostrołękę i umocnił się w czołówce

Pekpol Ostrołęka przegrał dopiero drugi mecz w sezonie przed własną publicznością. W sobotnie popołudnie musiał uznać wyższość Ślepska Suwałki, któremu nie urwał seta, przez co spadł na siódme miejsce w tabeli, a goście umocnili się w czołówce.

Początek spotkania był wyrównany, ale sygnał do ataku gościom dał as serwisowy Kamila Skrzypkowskiego. Chwilę później w ataku nie potrafił przełamać się Grzegorz Białek, za to oczko w tym elemencie dołożył Krzysztof Modzelewski, przez co inicjatywę na boisku zaczęli przejmować suwalscy siatkarze. Po pierwszej przerwie technicznej przytrafiło im się jednak kilka błędów, a trudne serwisy Karola Szczygielskiego spowodowały, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. Walka cios za cios nie trwała długo, ponieważ gospodarze zaczęli mylić się w ataku, a dodatkowo przyjezdni coraz lepiej spisywali się w bloku. W efekcie tego ich przewaga nad ostrołęczanami błyskawicznie wzrosła do pięciu oczek. Podopieczni trenera Dudźca straty próbowali odrabiać, ryzykując w polu serwisowym, ale ta strategia nie była dla nich korzystna, gdyż błędy popełniane w tym elemencie przybliżały Ślepsk do sukcesu w premierowej odsłonie. W jej decydujących momentach oba zespoły popełniały sporo błędów zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku, co w konsekwencji dało zwycięstwo suwalczanom (25:19).

Pierwsze minuty drugiej odsłony były bardzo wyrównane, ale obie drużyny udane akcje przeplatały w nich błędami. Wyraźnie było widać, że w tym fragmencie meczu zawodnicy Pekpolu nie byli w stanie znacząco odrzucić przeciwników od siatki, przegrywali też dłuższe wymiany, a w dodatku punktowym serwisem popisał się Modzelewski, dzięki czemu goście odskoczyli od ostrołęczan na dwa oczka. Ale Pekpol do walki poderwał Białek, a kiedy swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Damian Wdowiak, wynik zaczął oscylować wokół remisu. Jednak tego dnia gospodarze nie potrafili przez dłuższy czas utrzymać wysokiego poziomu gry. Ich proste błędy w połączeniu ze skuteczną grą w bloku podopiecznych trenera Poskrobko sprawiły, że ponownie szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę gości. Wprawdzie oczko zdobyte przez Piotra Milewskiego mogło dać jeszcze nadzieję drużynie prowadzonej przez trenera Dudźca na odwrócenie losów tej części spotkania, ale w jej kolejnych akcjach dobrze w ataku spisywali się suwalscy skrzydłowi. Graczy znad Narwi stać było jeszcze na jeden zryw, po którym zbliżyli się do rywali na jedno oczko, ale ostatnie słowo należało do suwalczan, którzy po skutecznym ataku Wojciecha Winnika rozstrzygnęli drugiego seta na swoją korzyść (25:23).

Na początku trzeciej odsłony doszło do starcia dwóch atakujących – Winnik oraz Wdowiak byli głównymi punktującymi w obu zespołach. Po raz kolejny przewaga zaczęła szybko uwidaczniać się po stronie gości, ale między innymi ich psute zagrywki oraz zbicie przechodzącej piłki przez Milewskiego spowodowały, że ostrołęczanie tracili tylko dwa oczka do przeciwników. Do remisu próbował doprowadzić Białek, ale jego koledzy popełniali zbyt dużo błędów w polu serwisowym, przez co ciągle w korzystniejszej sytuacji był Ślepsk. Ponadto po jego stronie do gry włączył się także Łukasz Rudzewicz, a błędy Pekpolu pozwoliły przyjezdnym odskoczyć na trzy oczka. Do walki próbował poderwać go jeszcze Dominik Zalewski, po zagrywkach którego niemal odrobił on straty, ale w kluczowych momentach nie mylił się Winnik, a asa serwisowego dołożył Skrzypkowski, co praktycznie przesądziło o zwycięstwie gości. Ostatecznie ten set padł ich łupem 25:22, a spotkanie zakończył Skrzypkowski.

Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 0:3
(19:25, 23:25, 22:25)

Pekpol: Szałański, Wdowiak, Boruch, Szczygielski, Białek, Przybylski, Saczko (libero) oraz Milewski i Zalewski
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Skrzypkowski, Modzelewski, Rudzewicz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak i Kluth