Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Drugie zwycięstwo Sparty w lidze, SMS bez punktów

I liga K: Drugie zwycięstwo Sparty w lidze, SMS bez punktów

Po czternastu porażkach z rzędu Sparta Warszawa odniosła drugie zwycięstwo w I lidze. W każdym z setów dominacja i przewaga podopiecznych trenera Kosmola nie podlegała żadnej dyskusji. Uczennice są nadal na ostatnim miejscu w tabeli.

SMS Szczyrk przystąpił do meczu ze Spartą Warszawa w mocno okrojonym składzie, ponieważ większość zawodniczek z pierwszego składu brała udział w wojewódzkich rozgrywkach kadetek. Spartanki rozpoczęły od mocnego uderzenia i po zagrywkach Izabeli Cieśnik prowadziły 9:0. Młode adeptki siatkarskiego rzemiosła miały problemy z przyjęciem i myliły się w ataku. Przerwa na żądanie, wzięta przez trenera Popika, przyczyniła się do poprawy gry SMS-u i jego podopieczne częściowo odrobiły straty (5:9), warszawianki popełniły wiele błędów własnych i tym razem o rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił trener Kosmol. Był to dobry ruch warszawskiego szkoleniowca, jego siatkarki dosyć szybko powróciły do poziomu prezentowanego na początku spotkania i po ataku Tekiel prowadziły 15:10. Z każdą akcją wzrastała przewaga przyjezdnych, które po ataku Nowak prowadziły 21:13. Bezradne uczennice dopiero w końcówce seta, na skutek rozluźnienia ekipy gości, zniwelowały straty do pięciu punktów (18:23). Jak się później okazało, było to wszystko, na co stać je było w tej partii spotkania, spartanki wygrały 25:19 i objęły prowadzenie w meczu 1:0.

Drugi set meczu rozpoczął się dobrze dla miejscowej drużyny, po kiwce Serowieckiej młode siatkarki miały trzy punkty przewagi nad Spartą (4:1). Chwilę później warszawska ekipa wzmocniła swoją zagrywkę, odrzuciła uczennice od siatki i objęła prowadzenie 6:5, a później 14:6. Bardzo dobrze w polu zagrywki spisywała się Magdalena Tekiel, która sprawiła wiele problemów uczennicom w tym elemencie gry. Siatkarki ze Szczyrku były bezradne wobec takich wydarzeń i tylko pojedynczymi akcjami próbowały nawiązać kontakt z bardziej doświadczonym rywalem. Po tym, jak skutecznie zaatakowała ze środka Cieśnik, było 19:12 dla Sparty i jasnym się stało, że drugi set zakończy się zwycięstwem Sparty. Podobnie, jak miało to miejsce w premierowej odsłonie spotkania, zadowolone z wysokiej przewagi warszawianki zaczęły stopniowo tracić wypracowaną przewagę i po asie serwisowym Stysiak prowadziły zaledwie 21:18. W końcówce seta górę wzięło większe doświadczenie zawodniczek Sparty, które wygrały tego seta po ataku ze środka Cieśnik.

Trzeci i ostatni set spotkania miał wyrównany przebieg do stanu 3:3, po czym ponownie do głosu doszły przyjezdne i po tym, jak z lewego skrzydła zaatakowała Adamska, Sparta prowadziła 6:3. Był to ważny moment tego seta, ponieważ niemal z każdą akcją rosła przewaga ekipy ze stolicy. Po tym, jak wspomniana Adamska skutecznie zaatakowała, Sparta miała cztery punkty nadwyżki nad SMS-em (10:6). Dalsza część seta toczyła się pod dyktando ekipy gości, która dosyć dobrze grała w bloku oraz wyprowadzała skuteczne kontrataki, a po bloku Gancarz Sparta prowadziła 16:10. Grające ze zwieszonymi głowami młode siatkarki ze Szczyrku oddały całkowicie pole gry swoim przeciwniczkom i traciły do nich dystans punktowy (14:20). Seta oraz mecz asem serwisowym zakończyła Nowak i zapewniła swojej drużynie trzy punkty.

SMS PZPS I Szczyrk – Sparta Warszawa 0:3
(19:25, 20:25, 17:25)

SMS: Nowicka, Stysiak, Serowiecka, Górecka, Dutka, Świrad, Żurawska (libero) oraz Michalewicz
Sparta: Cabajewska, Tekiel, Mazur, Adamska, Cieśnik, Gancarz, Kucińska (libero) oraz Pilarek, Nowak, Duda, Pelczarska i Banasiak