Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Runda zasadnicza w I lidze kobiet zbliża się ku końcowi

Runda zasadnicza w I lidze kobiet zbliża się ku końcowi

fot. archiwum

Tylko trzy kolejki zostały do zakończenia rundy zasadniczej w I lidze kobiet. Jedna z nich zostanie rozegrana już w najbliższą sobotę i być może poznamy kolejne rozstrzygnięcia przed play-off. Mecz Karpat Krosno z ŁKS-em został przełożony na 28 lutego.

Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej w I lidze kobiet pozostało już tylko kilka niewiadomych. Pierwsza ósemka, która zagra w play-off, jest już znana i chociaż teoretyczne szanse na 8. miejsce mają jeszcze Karpaty Krosno, to są one tak niewielkie, że graniczące z cudem. Wciąż nie wiadomo jednak, kto zagra z kim w I rundzie play-off, a wszystkie zespoły z pewnością do końca będą walczyć o jak najlepsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Ciekawie zapowiada się mecz w Toruniu, w którym wicelider tabeli podejmować będzie czwarty w tabeli Ekstrim Gorlice. Wygrana za trzy punkty może zapewnić toruniankom przynajmniej drugie miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, a w sobotę to zdecydowanie podopieczne trenera Mariusza Soi będą faworytkami spotkania. Gorliczanki złapały ostatnio lekką zadyszkę, przegrały po tie-breaku z Jastrzębiem Borynią, a tydzień temu wprawdzie wygrały, ale również dopiero po tie-breaku z Karpatami Krosno. Strata punktów kosztowała je utratę miejsca na podium, a o kolejne punkty Ekstrimowi znów będzie niezwykle ciężko. Lider tabeli, sulechowski Zawisza, podejmować będzie Jokera Świecie. Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego mają pięć punktów przewagi nad Budowlanymi i ewentualne kolejne zwycięstwo na własnym terenie znacznie przybliżyłoby je do zwycięstwa w rundzie zasadniczej. Wprawdzie w ostatnich kolejkach zawiszanki zagrają w Gorlicach i podejmą ŁKS, ale takiej przewagi już chyba nie zmarnują. Joker, który ma tylko dwa punkty przewagi nad Nikę Węgrów, każdą zdobycz punktową przywiezioną z Sulechowa będzie musiał uznać za spory sukces.

W Jastrzębiu-Zdroju spotka się dwóch sąsiadów z ligowej tabeli. Jastrzębie Zdrój, zajmujące 7. miejsce, ma cztery punkty straty do Nike Węgrów i w sobotę stanie przed ogromną szansę na odrobienie części strat. Podopieczne trenera Jarosława Bodysa przegrały ostatnio 1:3 w Łodzi i na plecach czują już oddech rywalek z Murowanej Gośliny, dlatego punkty są im niezwykle potrzebne. Nike po środowej, dość łatwej przeprawie z SMS-em PZPS Szczyrk również myśli o komplecie punktów, a także o rewanżu za porażkę we własnej hali w I rundzie. Zespół z Murowanej Gośliny, który praktycznie ma już zapewnione miejsce w play-off, podejmować będzie Silesię Volley. Mysłowiczanki już przygotowują się do decydujących spotkań o utrzymanie, ale z pewnością wolałyby zagrać z najsłabszym zespołem ze Szczyrku, a nie z warszawską Spartą. Dlatego też Silesia na pewno będzie walczyła o każdy punkt, który może być na wagę utrzymania w gronie pierwszoligowców.W meczu dwóch najsłabszych jak do tej pory zespołów w tym sezonie w Szczyrku SMS PZPS podejmować będzie Spartę Warszawa. Oba zespoły już są pogodzone z myślą o walce w play-out o utrzymanie i nie mają wiele do stracenia. Co ciekawe SMS PZPS wygrał w tym sezonie w I lidze tylko jeden mecz – właśnie ze Spartą, gdy pod koniec listopada wygrał w Warszawie po tie-breaku. Sparta ma więc okazję do rewanżu. Mecz Karpat z ŁKS-em Łódź na prośbę zespołu z Krosna z uwagi na pogrzeby tragicznie zmarłych siatkarzy tego klubu został przełożony na 28 lutego.

Zobacz również:
Zestaw par 20. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved