Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚJ: Polki i Polacy poznali rywali

Kwal. do MŚJ: Polki i Polacy poznali rywali

fot. archiwum

Europejska Konfederacja Siatkówki ogłosiła skład grup II rundy europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata juniorek i juniorów. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka Polki, choć Polacy również nie będą mieli łatwej przeprawy, ale zagrają oni w Polsce.

Dla Europy w mistrzostwach świata przewidziane są dwa miejsca. Na placu boju pozostało osiem zespołów, zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet. Biało-czerwoni nie musieli przebijać się przez pierwszą rundę eliminacji ze względu na fakt, że zostali wicemistrzami Europy, a dzięki temu od razu znaleźli się w drugim etapie zmagań, natomiast nasze reprezentantki wygrały turniej kwalifikacyjny pierwszej rundy w Szczyrku. Podopieczne Wiesława Popika w maju udadzą się do Rosji, gdzie zmierzą się z gospodyniami, Włoszkami i Słowenkami. Natomiast drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego w Polsce o bilet na mundial powalczy z Austrią, Włochami i Francją. W mistrzostwach świata zagrają tylko zwycięzcy grup.

Turnieje kwalifikacyjne rozegrane zostaną w Rosji i Serbii (kobiety) oraz w Polsce i Słowenii (mężczyźni) w dniach 14-17 maja. Przypomnijmy, że czempionat globu juniorek odbędzie się w lipcu na Cyprze, zaś juniorzy o medale powalczą w Meksyku we wrześniu.

Kwalifikacje do mistrzostw świata juniorekGrupa I (Serbia): Serbia, Turcja, Francja, Czechy
Grupa II (Rosja): Rosja, Włochy, Polska, Słowenia

Kwalifikacje do mistrzostw świata juniorów

Grupa I (Polska): Polska, Austria, Włochy, Francja
Grupa II (Słowenia): Słowenia, Rosja, Belgia, Niemcy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved