Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Alessandro Chiappini kończy przygodę w Piacenzy

Alessandro Chiappini kończy przygodę w Piacenzy

fot. archiwum

Ostatnie dni to dla zespołu mistrzyń Włoch prawdziwa rewolucja. Kilka dni temu Nordmeccanica Rebecchi Piacenza zakontraktowała nową atakującą, a wczoraj klub oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Alessandro Chiappinim.

Alessandro Chiappini powrotu do Serie A po latach nie zaliczy do udanych. Jak ogłosił oficjalnie klub z Piacenzy, szkoleniowiec żegna się z zespołem. Włodarze Nordmeccanica Rebecchi Piacenza podziękowali trenerowi za profesjonalizm i podejście do pracy, jakie wykazywał w ostatnich miesiącach pracy, życząc Chiappiniemu powodzenia na kolejnych etapach kariery zawodowej. Urodzonego w Perugii trenera na stanowisku aktualnie zastąpi jego dotychczasowy asystent – Stefano Saja.

Nordmeccanica Rebecchi Piacenza startująca z pozycji obrończyń tytułu dotychczas nie zachwyca na ligowych parkietach, po 16 kolejkach fazy zasadniczej zespół z Piacenzy z dorobkiem 26 oczek zajmuje dopiero 6 miejsce, tracąc do lidera z Novary 16 punktów. Cierpliwość włodarzy klubu zakończyła się jednak po środowym meczu zespołu na parkietach Ligi Mistrzyń. W konfrontacji z Dynamem Moskwa w ramach I rundy play-off zespół prowadzony przez Chiappiniego nie ugrał choćby seta. Mimo ostatnich wyników ekipy z Piacenzy decyzja może być jednak zaskoczeniem, tym bardziej, że szukając zmian, kilka dni wcześniej klub wzmocnił się o nową atakującą i to własnie Chiappini był zwolennikiem pozyskania Margarety Kozuch.

Alessandro Chiappini współpracę z mistrzyniami Italii rozpoczął w tym sezonie, wracając do najwyższej ligi we Włoszech po blisko 7-letniej przerwie. Wcześniej Włoch prowadził Azzerail Baku, Atom Trefl Sopot, przez trzy lata pracował również z żeńską reprezentacją Turcji. Kariera zawodowa szkoleniowca układała się różnie, nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy rozwiązano z nim kontrakt przedwcześnie. Podobnie było w przypadku pracy z reprezentacją Turcji, kiedy to po przegranym turnieju finałowym Ligi Europejskiej w 2010 r. podziękowano mu za współpracę. Alessandro Chiappini ma jednak na swoim koncie również sukcesy, poza medalami Ligi Europejskiej ze wspomnianą kadrą Turcji także w rozgrywkach klubowych. Najlepsze lata, pod względem wyników, to dla trenera lata 2006/2007, kiedy pracował z Asystelem Novara. Wtedy prowadzony przez niego zespół zdobył Superpuchar Włoch i Puchar TopTeams, a następnie Puchar CEV.źródło: inf. własna, nordmeccanicarebecchivolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved