Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Wiktorowicz nowym trenerem Developresu

Mariusz Wiktorowicz nowym trenerem Developresu

fot. Gracjan Broda

Developres Rzeszów ma nowego trenera. Po odejściu Marcina Wojtowicza klub zdecydował się na zatrudnienie Mariusza Wiktorowicza. - Szybko doszliśmy do porozumienia - mówi Wiktorowicz, który na ławce rzeszowianek zadebiutuje już w niedzielę.

Kiedy wydawało się, że dotychczasowy drugi szkoleniowiec, Stanisław Pieczonka, sam poprowadzi drużynę w niedzielnym meczu Orlen Ligi z BKS-em Bielsko-Biała, klub podał informację o podpisaniu kontraktu z nowym trenerem. – Do porozumienia doszliśmy bardzo szybko. Negocjacje trwały trzy dni. Zarówno ja, jak i klub mieliśmy podobną wizję. Rozmowy więc były konkretne i cieszę się, że zakończyły się pomyślnie dla jednej i drugiej strony – powiedział po podpisaniu kontraktu Mariusz Wiktorowicz.

Nowy trener Developresu SkyRes Rzeszów to dwukrotny reprezentant Polski. Oprócz gry w Radomiu był też zawodnikiem Oriona Sulechów (wychowanek), AZS-u Yawal Częstochowa, BBTS-u Bielsko-Biała, Avii Świdnik, mPunktu Rzeszów i Górnika Radlin.

Developres to trzeci żeński klub, który w karierze trenerskiej poprowadzi Mariusz Wiktorowicz. Wcześniej 40-letni szkoleniowiec pracował w żeńskich zespołach Chemika Police i BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Pełnił też funkcję drugiego trenera w Jadarze Radom, gdzie zakończył swoją karierę zawodniczą. Największy sukces trenerski Wiktorowicz odniósł jak dotąd w Bielsku-Białej. W sezonie 2009/10 zdobył z tym zespołem mistrzostwo Polski. Ponadto w dorobku szkoleniowca jest srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski z BKS-em.

Wiktorowicz z drużyną Developresu zadebiutuje w najbliższą niedzielę. O godz. 15 zespół zagra z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. – Akurat tak się złożyło, że zadebiutuję przeciwko drużynie, z którą zdobywałem mistrzostwo Polski. W Bielsku jest kilka zawodniczek, które pamiętają tamten sezon. Będzie okazja się spotkać, ale jeśli chodzi o samo spotkanie, to zrobimy wszystko, by wygrać – dodał nowy szkoleniowiec Developresu, który o godz. 17:00 wraz ze Stanisławem Pieczonką poprowadzi pierwszy trening z rzeszowskim zespołem.

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved