Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Koleta Łyszkiewicz: Mobilizują nas wcześniejsze porażki

Koleta Łyszkiewicz: Mobilizują nas wcześniejsze porażki

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Cel w postaci medalu jasno sobie wyznaczyłyśmy, ale by go osiągnąć, trzeba wygrywać niezależnie od tego czy przyjdzie nam grać z Impelem, czy też z Muszynianką - powiedziała przed meczem z Developresem  zawodniczka BKS-u, Koleta Łyszkiewicz.

Po wysokich porażkach z Impelem Wrocław i Atomem Treflem Sopot, siatkarki z Bielska-Białej zdołały pokonać we własnej hali Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Także w tym meczu, choć zwycięskim, nie zabrakło momentów, w których kibice mogli narzekać na grę seryjnie tracących punkty bialanek. – Cóż, kobiety są zmienne i w naszym przypadku to się doskonale potwierdza. Najwyraźniej lubimy dawać emocje kibicom – z uśmiechem wyjaśniła Koleta Łyszkiewicz, szybko dodając już całkiem poważnie: – Takie wychodzenie z opresji kształtuje nasz charakter. To świadczy moim zdaniem o dobrym nastawieniu zespołu. Cały czas jest ono pozytywne – zaznaczyła przyjmująca BKS-u Aluprof Bielsko-Biała.

W trudnym fragmencie sezonu, po dwóch najsłabszych spotkaniach w rozgrywkach Orlen Ligi, bialski zespół zdołał wygrać i praktycznie zapewnić sobie miejsce w czołowej „piątce” na finiszu rundy zasadniczej. – Mamy fajny, zgrany team, ale przede wszystkim ciężko pracujemy. Mobilizująco podziałały na nas też wcześniejsze porażki – zauważyła Łyszkiewicz.

Z kim siatkarki BKS-u Aluprofu chcą rozpocząć bezpośrednią drogę do walki o medale? – Nie wybiegamy daleko w przyszłość. Nie ma też jakiegoś kalkulowania, który rywal byłby lepszy. Cel w postaci medalu jasno sobie wyznaczyłyśmy, ale by go osiągnąć, trzeba wygrywać, niezależnie od tego czy przyjdzie nam grać z Impelem, czy też Muszynianką – skomentowała zawodniczka.W najbliższą niedzielę na ekipę ze stolicy Podbeskidzia czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie. W Rzeszowie przeciwnikiem BKS-u będzie słabo spisujący się w tym sezonie beniaminek rozgrywek, który zostanie poprowadzony przez byłego szkoleniowca bialanek, Mariusza Wiktorowicza.

Cały artykuł dostępny jest na stronie Sportowych Beskidów

 

źródło: inf. własna, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved