Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Szczyrk bez szans w starciu z Nike Węgrów

I liga K: SMS Szczyrk bez szans w starciu z Nike Węgrów

Przysłowiową godzinę z prysznicem trwało spotkanie kończące 19. kolejkę I ligi kobiet pomiędzy Nike Wegrów a SMS-em Szczyrk. Młode siatkarki SMS-u w żadnym z setów nie potrafiły postawić się bardziej doświadczonym rywalkom i gładko uległy w trzech setach.

Siatkarki ze Szczyrku pojechały do Węgrowa w okrojonym składzie, gdyż nie wróciły jeszcze one do wzmożonego rytmu treningowego po okresie ferii. Co ciekawe w meczowej dwunastce znalazły się tylko cztery licealistki, które na co dzień mają okazję występować w rozgrywkach na zapleczu Orlen Ligi. Resztę składu stanowiły… gimnazjalistki – większość z nich uczy się dopiero w drugiej klasie. Gospodynie bezwzględnie wykorzystały taką sytuację, triumfując w premierowej odsłonie 25:16. Ekipa Nike dwa kolejny sety zwyciężyła jeszcze wyraźniej i po ostatnim gwizdku sędziego mogła cieszyć się z kompletu punktów do tabeli I ligi kobiet. Miejscowe plasują się w niej na szóstej pozycji. SMS z dorobkiem 4 oczek zamyka zestawienie.

– Nasze słabsze przyjęcie przełożyło się na problemy w ataku. W każdym secie scenariusz był podobny – mówi Andrzej Peć, jeden z trenerów I-ligowego zespołu SMS-u w Szczyrku. Pomimo porażki młode zawodniczki, które dostały szansę gry, mogą być zadowolone z debiutu na zapleczu ekstraklasy w tak młodym wieku. Z pewnością będzie to dla nich duże doświadczenie, które przecież jest niezbędne, by z powodzeniem móc mierzyć się w przyszłości z najlepszymi.

W następnej kolejce, która rozegrana zostanie już w ten weekend, SMS Szczyrk podejmował będzie u siebie Spartę Warszawa, zaś Nike Węgrów zagra na wyjeździe z „sąsiadkami” w tabeli, zawodniczkami KS-u Jastrzębie Borynia.

Sokołów SA Nike Węgrów – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:16, 25:15, 25:13)

SMS: Michalewicz, Nowicka, Świrad, Dutka, Januszkiewicz, Stysiak, Żurawska (libero) oraz Łysiak (libero) Musiał, Serowiecka, Górecka i Mielczarek
Nike: Zaciek, Wądołkowska, Borawska, Trocińska, Gurtowska, Bulbak (libero) oraz Mielczarek, Kupisz i Panufnikołów