Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Facundo Conte: Jeszcze nie awansowaliśmy do kolejnej rundy

Facundo Conte: Jeszcze nie awansowaliśmy do kolejnej rundy

fot. Joanna Skólimowska

Środowy wieczór okazał się łaskawy dla dwóch polskich drużyn rywalizujących w Lidze Mistrzów. Bełchatowska Skra potrzebowała tylko 77 minut, żeby pokonać, jak się okazało, nie tak wymagającego przeciwnika, jakim był zespół Cucine Lube Treia.

Czynnikami, którymi zespół Miguela Angela Falaski zdominował włoskiego rywala, z pewnością był atak (66 procent efektywności Skry przy 38 Lube) oraz zagrywka, którą bełchatowianie wprawdzie zdobyli jedynie 4 oczka, ale nie zmieniło to faktu, że serwisy Nicolasa Marechala skutecznie utrudniały grę gospodarzom środowego spotkania. Polską drużynę najbardziej jednak powinno cieszyć to, że po kilku prostych błędach popełnionych na początku pierwszego rozdania udało im się powrócić na zwycięskie tory i finalnie całkowicie podporządkować sobie rywali. – Muszę przyznać, że polski zespół zagrał dużo lepiej od nas w ataku oraz polu serwisowym. Jestem jednak przekonany, że w spotkaniu rewanżowym ich pokonamy powiedział Alberto Giuliani, trener Cucine Lube Treia, przyznając, że nie traci nadziei na to, że jego zespołowi na polskiej ziemi uda się odpowiedzieć tym samym Skrze. – Historia naszej drużyny pokazuje, że po przegranym meczu przed własną publicznością w rewanżu udaje się nam zwyciężać i kwalifikować do kolejnej rundy – zakończył szkoleniowiec.

Daleki od przesadnego optymizmu był też przyjmujący bełchatowian, Facundo Conte, który w meczu z Włochami nie tylko zdobył 16 oczek, ale także przyjmował na poziomie 62 procent skuteczności i atakował z jeszcze większą dokładnością, bowiem kończył niemalże trzy na cztery piłki. Był to dla niego także mecz wspomnień, bowiem w sezonie 2010/2011 reprezentował barwy rywala Skry w Lidze Mistrzów. – Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj wrócić, zagrać mecz i spotkać się z przyjaciółmi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku pojedynku. Jeszcze nie awansowaliśmy do kolejnej rundy, ale zrobiliśmy duży krok naprzód – powiedział Argentyńczyk.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved