Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Eleonora Dziękiewicz: Zależy mi na naszej dobrej grze

Eleonora Dziękiewicz: Zależy mi na naszej dobrej grze

fot. Mirosław Stroński

- Przegrałyśmy, ponieważ brakowało nam dokładności i skuteczności w wielu akcjach. Nie wszystko było złe w naszej grze, np. w przyjęciu zagrałyśmy jeden z lepszych meczów - oceniła spotkanie z BKS-em Bielsko-Biała Eleonora Dziękiewicz.

Porażka z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała wyraźnie oddala szansę na awans z 6. miejsca w tabeli Orlen Ligi. Eleonora Dziękiewicz wierzy jednak w swój zespół. – Przede wszystkim zależy mi na naszej dobrej grze, a sezon jeszcze trwa, więc i wyższe miejsce w tabeli cały czas jest w naszym zasięgu. Myślę, że start w fazie play-off z 5. czy 6. miejsca niewiele zmienia – przeciwnik, na którego trafimy, jest tak samo mocny.

W sobotę o godzinie 14:45 dąbrowianki podejmą Polski Cukier Muszyniankę, która w pierwszym spotkaniu obu drużyn pewnie zwyciężyła 3:0. Jak wspomina tamten mecz kapitan dąbrowskiej drużyny? – Pamiętam, że w Muszynie, mimo ogromnych starań, nie potrafiłyśmy zmusić naszego przeciwnika do błędów w przyjęciu zagrywki. Liczę, że w sobotę w naszej hali zrewanżujemy się za tamtą porażkę – mówi doświadczona zawodniczka.

Choć podopieczne Bogdana Serwińskiego przegrały swoje trzy ostatnie mecze, to kapitan Tauronu Banimexu zdaje sobie sprawę z tego, że to niezwykle trudny rywal. – Muszyna grała ostatnie 3 spotkania z zespołami ze szczytu tabeli, więc porażka z nimi nie jest zaskoczeniem. Żeby zwyciężyć w sobotę, na pewno wszystkie musimy zagrać dobrze w każdym elemencie, ale zawsze kluczowa jest skuteczna zagrywka. Ona bardzo ułatwia grę na siatce.

Wynik meczu z Muszynianką może mieć wpływ na ostateczny układ tabeli sezonu zasadniczego. Wszystko wskazuje na to, że MKS zmierzy się w 1/4 finału z Impelem Wrocław lub Polskim Cukrem Muszynianką. – Jak już wspomniałam wcześniej, start do play-off z 5. czy 6. miejsca niewiele zmienia, naszym przeciwnikiem będzie Impel bądź Muszynianka. Oba te zespoły mają swoje mocne, jak i słabe strony. Jeśli w dniu meczu będziemy potrafiły wykorzystać słabości przeciwnika, to wygramy i nasze marzenie o graniu w pierwszej czwórce stanie się faktem – zakończyła Eleonora Dziękiewicz.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved