Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Gawryszewski: Nikt nie mówił, że będzie łatwo

Bartosz Gawryszewski: Nikt nie mówił, że będzie łatwo

fot. Magdalena Bojdo

- W Jastrzębiu-Zdroju udało nam się zapunktować. Znam tę drużynę najlepiej, ponieważ grałem tam kiedyś i wiem, że to bardzo mocny zespół - mówi przed pojedynkiem z Jastrzębskim Węglem środkowy Lotosu Trefla Gdańsk, Bartosz Gawryszewski.

W ubiegłą sobotę ekipa z Gdańska nie ugrała żadnego oczka w pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów. – Była szansa, by urwać przeciwnikowi co najmniej punkt. Zabrakło niewiele. We znaki dała nam się niesamowita dyspozycja Nikołaja Penczewa, który w kluczowym momencie zagrywał jak „wściekły” – podkreślał Bartosz Gawryszewski, który zaznaczył, że jego zespół skupia się już na kluczowych pojedynkach. – Trzeba wyciągnąć to, co pozytywne z tego spotkania. Ono jest już za nami. Teraz myślimy już o tych dwóch decydujących, arcyważnych meczach – z Jastrzębskim Węglem oraz Politechniką Warszawską. Te pojedynki zadecydują o tym, które miejsce zajmiemy na koniec rundy zasadniczej i na kogo trafimy w play-off. Na pewno musimy w nich zapunktować – stwierdził gdański środkowy.

Spotkanie z Resovią komentował także amerykański atakujący Lotosu, Murphy Troy. – W tych pierwszych dwóch setach nie graliśmy źle, lecz o naszej porażce zadecydowały niewielkie przestoje po 2-3 punkty – mówił zawodnik z USA. Po dwóch przegranych setach w trzecim gdańszczanie przebudzili się, gładko wygrali trzecią partię, jednak w czwartej znowu górą okazali się gospodarze. – Później było już inaczej. Mam nadzieję, że jeżeli spotkamy się z rzeszowianami jeszcze w tym sezonie, to pokażemy, że umiemy grać i zwyciężymy z nimi – dodawał Troy, który podobnie jak cała drużyna skupia się na pojedynku z Jastrzębskim Węglem. Reprezentant Stanów Zjednoczonych zdaje sobie sprawę, że jego zespół, myśląc o trzecim miejscu na koniec fazy zasadniczej, musi wygrać. – W tej chwili to najważniejszy mecz w tym sezonie. Walczymy o trzecie miejsce w tabeli, a przed play-off to ważne, by być jak najwyżej rozstawionym. Mam nadzieję, że wygramy, wrócimy na właściwą ścieżkę i w dobrych nastrojach rozpoczniemy kolejną fazę rozgrywek – mówił Amerykanin.

Pomimo zwycięstwa w pierwszej rundzie Lotos Trefl Gdańsk czeka w sobotę bardzo ciężkie zadanie. – W Jastrzębiu-Zdroju udało nam się zapunktować. Znam tę drużynę najlepiej, ponieważ grałem tam kiedyś i wiem, że to bardzo mocny zespół, przeciwko któremu gra się niezwykle ciężko. Nikt jednak nie mówił, że będzie łatwo. Chcemy wygrać – zakończył Bartosz Gawryszewski.źródło: inf. własna, pomorska.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved