Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tomasz Wiszyński: Może być tylko lepiej

Tomasz Wiszyński: Może być tylko lepiej

fot. archiwum

- Przedsezonowy plan minimum, czyli awans do fazy play-off, już osiągnęliśmy. Teraz musimy skoncentrować się na właściwym przygotowaniu do kolejnej fazy gier - powiedział Tomasz Wiszyński, prezes wicelidera czwartej grupy II ligi mężczyzn, Centrum Augustów.

Siatkarze Centrum Augustów bardzo dobrze radzą sobie w drugoligowych rozgrywkach. Podopieczni Wojciecha Iwanowicza przez dłuższy czas byli nawet liderem czwartej grupy. Wprawdzie ostatnio przegrali 2:3 z Huraganem Wołomin, któremu musieli oddać palmę pierwszeństwa w grupie, ale i tak mogą być zadowoleni ze swojej dotychczasowej postawy. – Jest to najlepszy sezon w wykonaniu naszej drużyny. A może być tylko lepiej i szczerze mówiąc to na to właśnie liczę. Przedsezonowy plan minimum, czyli awans do fazy play-off, już osiągnęliśmy. Teraz musimy skoncentrować się na właściwym przygotowaniu do kolejnej fazy gier, a po drodze dobrze zagrać jeszcze dwa mecze, tym bardziej że będą to spotkania z drużynami, które też awansowały do finałów i które możemy tam spotkać – zaznaczył Tomasz Wiszyński. – Play-off będzie dla naszej drużyny czymś nowym, ale wierzymy, że znajdziemy się w grupie drużyn walczących o awans do I ligi. Jest to oczywiście planem maksimum i szczytem naszych ambicji na ten sezon, ale do tego jeszcze bardzo długa i wyboista droga – dodał prezes Centrum Augustów.

Augustowianie już kilka kolejek temu zapewnili sobie start w play-off, w których zagrają po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Dla nich będzie to nowe doświadczenie, bowiem wcześniej nie rywalizowali jeszcze w tej fazie rozgrywek. – Będą to bardzo trudne mecze, pełne walki od pierwszego do ostatniego punktu. Wszystkie cztery drużyny są mocne i będą chciały zagrać w turnieju mistrzów. Wszystkie też mają słabe punkty, które można wykorzystać. Ja oczywiście mam nadzieję, że nasze słabości zostaną zniwelowane i pokażemy się z jak najlepszej strony. Wiem, że naszą drużynę stać na wygraną w play-off, chłopaki potrafią grać w siatkówkę, a do tego ciężko trenują, aby robić to jeszcze lepiej. Liczę też na t , że w kluczowych momentach zawodnicy będą potrafili dać z siebie wszystko i zaprezentować całość swoich możliwości – podkreślił Wiszyński.

Sporo ostatnio mówi się o kłopotach finansowych klubów z różnych szczebli rozgrywkowych. Drużyna z Augustowa obecnie nie ma problemów z pustką w klubowej kasie, co na pewno również korzystnie wpływa na osiągane przez nią wyniki. – Mieliśmy trudne chwile na początku poprzedniego sezonu, kiedy to nasz udział w II lidze stał pod dużym znakiem zapytania. Do trwającego sezonu przystąpiliśmy dobrze przygotowani, do grona sponsorów dołączyła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach. Niemniej jednak nie ominęły nas chwilowe problemy, które musieliśmy przetrwać, wiedząc, że będzie lepiej. W tej chwili sytuacja finansowa klubu jest stabilna, jesteśmy dobrze przygotowani, aby walczyć do ostatniego meczu sezonu  – zakończył prezes Centrum.źródło: centrumaugustow.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved