Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > IX Plebiscyt: Reprezentacja Polski siatkarzy drużyną roku 2014

IX Plebiscyt: Reprezentacja Polski siatkarzy drużyną roku 2014

fot. Jacek Cholewa

W tej kategorii IX Plebiscytu Strefy Siatkówki wygranego można było typować w ciemno. Wygranego - a raczej wygranych, bowiem w kategorii na drużynę roku 2014 wygrała cała reprezentacja Polski siatkarzy. Ponownie ciekawie prezentują się pozostałe miejsca.

Drużyna roku 2014 w Polsce

1. Reprezentacja Polski siatkarzy 70,44%
Pod wodzą Stephane’a Antigi biało-czerwoni po raz drugi w historii wywalczyli we wrześniu złote medale mistrzostw świata. O tym wydarzeniu będzie pamiętać się przez kolejne dziesiątki lat. Pomimo braku awansu do turnieju finałowego pozytywnie należy ocenić także ich występ w Lidze Światowej. Polacy pewnie wywalczyli także awans na mistrzostwa Europy. Mądrze zbudowany zespół uzupełniał się w każdym elemencie i co jest ważne – rozumiał się nie tylko na boisku, ale i poza nim. Świetną atmosferę drużyny czuć było nawet na zewnątrz.

2. Chemik Police 15,74%
Jest to bezsprzecznie najlepsza polska żeńska drużyna, zbudowana, by wygrywać nie tylko na boiskach krajowych, ale zdobyć doświadczenie i kolejne laury na arenie międzynarodowej. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego pewnie wywalczyły wszystkie możliwe trofea w naszym kraju – mistrzostwo, Puchar oraz Superpuchar Polski. W ostatnim czasie awansowały do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń.3. PGE Skra Bełchatów 6,65%
Po dwóch latach nieobecności na najwyższym stopniu podium bełchatowianie wywalczyli kolejne w swojej historii mistrzostwo Polski. To już ósme takie trofeum w kolekcji klubu z Bełchatowa. Złote medale zdobyte we własnej hali były dla podopiecznych Miguela Falaski wisienką na torcie po udanym sezonie. PGE Skra w dodatku, w końcówce roku, szybko zapewniła sobie także awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

Pozostałe miejsca zajęli:

 4. Reprezentacja Polski juniorów - 3,20%
 5. Jastrzębski Węgiel - 2,73%
 6. Impel Wrocław - 1,24%

W poprzednich edycjach w tej kategorii triumfowali:
2013 – Asseco Resovia Rzeszów
2014 – Reprezentacja Polski siatkarzy

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved