Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > František Ogurčák: Liczymy, że poprawimy swoją pozycję

František Ogurčák: Liczymy, że poprawimy swoją pozycję

fot. Joanna Skólimowska

- Przegraliśmy mecz na bloku. Rywale potrafili zaatakować tak, że piłka po naszym bloku wpadała w aut, a oni nas podbijali. Ciężko się tak gra - mówi po porażce z Czarnymi przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn, František Ogurčák.

Za wami przegrany mecz z Czarnymi Radom. To nie jest to, co kibice chcieli zobaczyć, zwłaszcza po waszej bardzo dobrej grze kilka dni temu w Warszawie.

František Ogurčák: No tak, śmiejąc się, możemy zrzucić winę na telewizję, bo zawsze jak ona przyjeżdża, to my przegrywamy. Mam nadzieję, że już więcej nie będzie transmitować naszej przegranej.

Kamera was peszy?Nie wiem… ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że przegraliśmy mecz na bloku. Rywale potrafili zaatakować tak, że piłka po naszym bloku wpadała w aut, a oni nas podbijali. Nie potrafiliśmy zablokować dwukrotnie pod rząd. Ciężko się tak gra, ale myślę, że byliśmy lepsi na zagrywce. Tylko co z tego? Oni mieli piłki na potrójnym bloku, a my tego nie wykorzystywaliśmy.

Nie uważasz, że to Wojtek Żaliński był motorem napędowym radomian i kluczową postacią tego meczu? Wydawało się, że rozbił was zagrywką.

– Dał od siebie dwa czy trzy asy serwisowe, ale to nie miało raczej zbyt większego znaczenia dla samego spotkania, bo punktował, gdy set lub mecz był już raczej rozstrzygnięty. Działo się to, gdy rywale prowadzili pięcioma punktami, a wtedy drużynie gra się łatwiej każdej.

Od spotkania z Resovią Rzeszów wygrywacie co drugie spotkanie…

– Jedziemy teraz do Kielc, więc patrząc na tę serię, to tam wygramy. Niestety, chcieliśmy ją złamać w meczu z Czarnymi, wygrać dwa razy pod rząd, ale ta sztuka się nam nie udała. Szkoda tej szansy.

Nie czujecie rozdrażnienia z powodu miejsca, jakie obecnie zajmujecie? To nie jest to, o czym marzyliście.

– Nie, to nie jest to, co chcieliśmy zdobyć, ale liczymy, że poprawimy swoją pozycję. Chcemy grać tak, jak chce tego trener, czyli jak najlepiej i najbliższe dwa spotkania wygrać, poprawiając swoją pozycję i nasze morale.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved