Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Adrian Radu Gontariu: Faworytem dwumeczu jest Resovia

Adrian Radu Gontariu: Faworytem dwumeczu jest Resovia

fot. archiwum

- W naszej drużynie nie ma takich indywidualności jak w Resovii, gdzie praktycznie każdy w danym momencie może wejść na boisko i zrobić różnicę swoimi indywidualnymi umiejętnościami. My musimy grać całym zespołem - mówi Adrian Gontariu z VfB Friedrichshafen.

Cieszy się pan na myśl o rywalizacji z byłym klubem?

Adrian Radu Gontariu:Oczywiście, że tak. Byłem zadowolony, że na tym etapie trafiliśmy na Asseco Resovię, a nie np. na Biełgorod czy Nowosybirsk. Wiadomo, że Resovia jest też mocnym zespołem, ale miło będzie wrócić do Rzeszowa i pokazać się znów 5-tysięcznej publiczności w hali Podpromie. Zachowałem z PlusLigi bardzo miłe wspomnienia i zawsze powtarzam, że gra w Polsce to sama przyjemność.

Jak ocenia pan szansę swojego zespołu na sukces z Asseco Resovią?Faworytem tego dwumeczu jest Resovia, ale my nastawiamy się przede wszystkim na walkę. Jak to zwykle w przypadku Friedrichshafen, mamy w drużynie kilku młodych chłopaków, dla których rywalizacja z takim zespołem jak Resovia będzie wyjątkowa. W przypadku takich zawodników wszystko jest możliwe i kto wie, czy nagle nie zagrają jakiegoś meczu życia. Takie drużyny jak nasza są zawsze groźne i nieobliczalne. Zaczynamy ten pojedynek w swojej hali, która jest naszym atutem i zależy nam na tym, żeby pokazać dobrą siatkówkę. Natomiast rewanż w Rzeszowie będzie dla naszych młodych graczy okazją do pokazania się przed wspaniałą publicznością. Dla naszego zespołu gra w hali Podpromie będzie jak święto. Nie zawsze mamy okazję grać z tak mocnymi zespołami jak Resovia i w takiej atmosferze, jaka panuje w Rzeszowie.

Presja wyniku będzie po stronie polskiego zespołu?

Myślę, że Resovia też jest zadowolona z tego losowania i nie ma jakichś większych obaw przed rywalizacją z nami. Natomiast my musimy trochę liczyć na słabszą postawę Resovii, a wtedy nasze szanse na zwycięstwo wzrosną. Na pewno przystąpimy do tych meczów bez obciążenia psychicznego, bo my już swoje cele w tej edycji Ligi Mistrzów zrealizowaliśmy. Klubowi zależało na wywalczeniu awansu do fazy play-off i to już osiągnęliśmy, a jeśli uda nam się ugrać coś więcej, to będzie wspaniale.

Rozmawiała Karolina Korbecka – więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved