Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarze Karpat Krosno już nie zagrają w tym sezonie

Siatkarze Karpat Krosno już nie zagrają w tym sezonie

fot. archiwum

Klub z Krosna po tragicznym wypadku swoich zawodników wystosował do PZPS-u pismo, w którym poprosił o nierozgrywanie dwóch ostatnich spotkań rundy zasadniczej. Poprawia się stan Bartosza Wojtala, Krystian Lisowski i Joanna Prokop są już w domach.

W piątek na trasie A4 miał miejsce tragiczny wypadek, w wyniku którego życie straciło dwóch młodych siatkarzy Karpat Krosno – Kamil Maj i Dariusz Zborowski. Dwaj inni – Bartosz Wojtal oraz Krystian Lisowski oraz siatkarka pierwszoligowego zespołu Karpat, Joanna Prokop, trafili do szpitala. Jak poinformował klub z Krosna, Lisowski i Prokop zostali już w poniedziałek zwolnieni do domów. Bartosz Wojtal, którego stan określano początkowo jako ciężki, również czuje się o wiele lepiej. Jego stan określany jest jako dobry, nie stwierdzono większych obrażeń wewnętrznych. – Z Bartoszem nie jest najgorzej. Ma problemy z nogą, ale jest przytomny, jego stan jest stabilny. Krystian i Joanna są potłuczeni, nie mają złamań. Gorzej jest, jeśli chodzi o sferę psychiczną. To dla nich wielka trauma – mówi Andrzej Hojnor, prezes klubu z Krosna.

Karpaty Krosno wystąpiły do Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prośbą o nierozgrywanie dwóch ostatnich meczów rundy zasadniczej II ligi mężczyzn. – Na pewno nie przyjedziemy do Sanoka. Złożyliśmy pismo do Polskiego Związku Piłki Siatkowej i istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniemy zwolnieni z dwóch ostatnich pojedynków w obecnym sezonie. Psychicznie jesteśmy rozbici. Poza tym nie mielibyśmy kadry, aby rozegrać te mecze – mówi Andrzej Hojnor, prezes AZS-u PWSZ KARPATY MOSiR KHS Krosno. Prawdopodobnie rywale Karpat otrzymają za te mecz punkty walkowerem, a zespół z Krosna, podobnie jak miało to miejsce kiedyś w przypadku Avii Świdnik, nie będzie rozgrywał play-out i pozostanie w II lidze. Ostateczną decyzję podejmie na początku przyszłego tygodnia Zarząd PZPS, na pewno jednak spotkanie z TSV Sanok nie dojdzie do skutku w planowanym terminie.

Pogrzeb Dariusza Zborowskiego odbędzie się w czwartek, 12 lutego o godzinie 12:00 w Śmieszkowie koło Piły, rodzinnej miejscowości siatkarza. Pogrzeb Kamila Maja odbędzie się natomiast w piątek o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Kamila w Zabrzu. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyć będą działacze, kibice, siatkarze i siatkarki Karpat Krosno. W związku z tym mecz I ligi kobiet pomiędzy Karpatami a ŁKS-em Łódź został przełożony na 28 lutego.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga mężczyzn, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved