Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > PZPS negocjuje z FIVB kwotę za organizację finałów LŚ

PZPS negocjuje z FIVB kwotę za organizację finałów LŚ

fot. archiwum

FIVB chce, by federacja organizująca finały tegorocznej LŚ zapłaciła milion dolarów. - Sytuacja jest awaryjna i choćby dlatego wpisowe powinno być niższe - mówi Andrzej Lemek. Poza Polską chęć przejęcia prestiżowej imprezy zgłosiły Iran i Australia.

Milion dolarów musi zapłacić federacja, która podejmie się w tym roku organizacji turnieju finałowego Ligi Światowej (15-19.07) – twierdzi Przegląd Sportowy. Polska ubiega się o tę imprezę, ale nie zamierza płacić tak wysokiego wpisowego na rzecz FIVB. – Milion dolarów to stanowczo za dużo. Chcemy zorganizować turniej, ale na pewno nie zapłacimy aż tak wysokiej kwoty. Negocjujemy z FIVB obniżkę – mówi sekretarz generalny PZPS-u Andrzej Lemek. Jak dużo polski związek jest gotowy zapłacić? – Znacznie mniej niż milion dolarów. Przy tak wysokim wpisowym musielibyśmy dołożyć do organizacji turnieju – dodaje działacz, który tymczasowo pełni obowiązki prezesa PZPS-u.

Final Six Ligi Światowej miał się w tym roku odbyć w Rio de Janeiro, ale Brazylijczycy zrezygnowali z organizacji imprezy. Był to akt protestu wobec kar nałożonych przez FIVB na trenera Bernardo Rezende i jego zawodników za skandaliczne zachowanie podczas mistrzostw świata. – Sytuacja jest awaryjna i choćby dlatego wpisowe powinno być niższe – mówi Lemek. Poza Polską chęć przejęcia prestiżowej imprezy zgłosiły Iran i Australia. Pierwszy z kandydatów, poza wpisowym, musi wypełnić jeszcze jeden warunek – nie dostanie finałów, jeśli nie zgodzi się na wpuszczenie na trybuny kobiet. Australijczycy nie mają natomiast doświadczenia w organizowaniu dużych siatkarskich imprez i – tak jak Polacy – nie palą się do płacenia wpisowego. – My gwarantujemy najwyższy poziom organizacyjny i pełne trybuny. Nasze atuty FIVB zresztą dobrze zna – dodaje Lemek.

Jeśli Polska dostanie finały Ligi Światowej, najlepsze zespoły spotkają się w krakowskiej Tauron Arenie. Mamy podpisany list intencyjny z tym miastem – mówi Lemek. Kiedy okazało się, że reprezentacja Polski podczas mistrzostw świata nie rozegra w Krakowie żadnego meczu, PZPS obiecał miastu finały Ligi Światowej.Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved