Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera: Mecz meczowi jest nierówny

Michał Potera: Mecz meczowi jest nierówny

fot. Mateusz Siwiec

- Byliśmy przede wszystkim słabsi psychicznie - mówił po poniedziałkowym meczu z Cerrad Czarnymi Radom, libero Indykpolu AZS-u, Michał Potera. Akademicy z Olsztyna nie zdobyli w tym pojedynku punktów, przegrywając w trzech odsłonach.

Ostatnio przyzwyczailiście kibiców, że u siebie wygrywacie. Tym razem przegraliście 0:3 z Cerrad Czarnymi Radom. Co zawiodło i w jakich elementach byliście słabsi od przeciwnika?

Michał Potera:Byliśmy przede wszystkim słabsi psychicznie. Elementy, które przeważyły? Wydaje mi się, że Czarni byli dużo mocniejsi w ataku, lepiej czytali naszą grę i lepiej spisywali się w tych elementach na siatce, czyli skuteczniej atakowali i więcej razy nas zablokowali, a to pozwoliło im na wyprowadzanie kontrataków.

Z pretendentami do medali wygrywacie, z wyrównanymi zespołami idzie wam ciężko. Podeszliście do tego spotkania z takim samym nastawieniem, jak na mecz z przeciwnikiem, który znajduje się w czołówce?Zespół z Radomia jest wyżej w tabeli niż my… Do każdego spotkania podchodzimy tak samo, żeby wygrać. Na pewno nie nastawiamy się tak, że mecz sam się wygra. Czarni prezentują lepszą siatkówkę niżeli my. Nie zlekceważyliśmy przeciwnika, o lekceważeniu mogłaby być mowa w drugą stronę. Na szczęście rywal tego nie zrobił i walczył o każdą piłkę do końca.

Forma drużyny w tym sezonie faluje…

Zgadza się, mecz meczowi jest nierówny. Widać było w naszych poprzednich spotkaniach, że gramy w kratkę. Jeden mecz gramy świetnie – wygrywamy z ZAKSĄ, a następny gramy już bardzo słabo. Mam na myśli mecz błędów w Będzinie, później dobry mecz w Warszawie, a po tym za kilka dni gramy katastrofalny mecz z zespołem z Radomia. Trzeba teraz usiąść, porozmawiać, pojechać do Kielc i wygrać spotkanie.

Autor: Kinga Krause

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved